Gündem FETÖnün büyük korkusu Koğuşta bile adım adım takip ediyor

FETÖ'nün büyük korkusu: Koğuşta bile adım adım takip ediyor

FETÖ elebaşının, tutuklu olan örgüt üyelerini koğuşlarda adım adım takip ettirip hazırlattığı rapor ortaya çıktı. Tutukluların çocuklarını dahi takip eden örgüt militanları elebaşı Gülen'e yurt diye bahsettikleri cezaevi için "Hiçbir abimizden serzeniş ve şikayet olmamıştır" raporunu ilettikleri tespit edildi.

Haber Merkezi Diğer
FETÖ'den tutuklu Ali Fuat Yılmazer
FETÖ'den tutuklu Ali Fuat Yılmazer

Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen’in cezaevindeki örgüt üyelerinin önde gelen isimlerini koğuşlarda adım adım takip ettirip rapor hazırlattığı ortaya çıktı. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nın hazırladığı ‘FETÖ Emniyet Mahrem Yapı’ dosyasına, cezaevinden ‘yurt’ diye bahseden örgüt yöneticilerinin, cezaevindeki eski polis müdürlerinin durumu hakkında tek tek rapor hazırladıkları ortaya çıktı.

FETÖ'yü korkutan tutuklu militanlar adım adım takip edildiği ortaya çıktı

Akşam'da yer alan habere göre; FETÖ’cülerin, cezaevindeki polis müdürlerinin çocuklarını takip ettikleri raporlarına da yansıdı. İtaat durumunu gösteren bilgiler verildiği ortaya çıkan raporda, "Hiçbir abimizden serzeniş ve şikayet olmamıştır" bilgisi verildiği öğrenildi.

  • Raporda, "İstanbul'da yurtta kalan Ramazan Akyürek (Eski İstihbarat Daire Başkanı) abinin hiçbir serzenişi olmadı. Israrlarımıza rağmen hiç maddi destek almadı üstelik hizmetlerini abla aracılığıyla gönderiyor" ifadeleri yer aldı.

"Nazlı Hanım savunuyor"

Raporun Ali Fuat Yılmazer ile ilgili bölümünde ise, ''İstanbul'da yurtta olan Ali Fuat Yılmazer (İstanbul eski İstihbarat Şube Müdürü), Halim isminde bir arkadaşımız ile beraber kalıyor. Genel olarak durumu iyi ama aile özlemi çekiyor.

Medyada haklılığımızı Nazlı Hanım'dan (Nazlı Ilıcak) başka izah eden yok diyor'' denildiği görüldü.
/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.