Gündem Fıratı ararkenYusufu buldular

Fırat’ı ararken Yusuf’u buldular

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde sulama kanalında kaybolan iki kardeşten Fırat Kızılçiçek’i arayan ekipler, 1 Temmuz’da hayvan otlatırken kaybolan 14 yaşındaki Yusuf Yılmaz’ın cesedini buldu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Yusuf Yılmaz’ın cenazesi, Batman’ın Beşiri ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.
Yusuf Yılmaz’ın cenazesi, Batman’ın Beşiri ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Yeşerdi Mahallesi’ndeki mısır tarlalarına su çekmeye çalışırken sulama kanalına düşen Yılmaz Kızılçiçek (18) ile onu kurtarmak için kanala giren ağabeyi Ferit Kızılçiçek’in (40) bulunması için ekipler seferber oldu. Jandarma, AFAD, UMKE ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sualtı Arama ve Kurtarma ekipleri, kanalda yaptıkları aramalarda kardeşlerden Ferit Kızılçiçek’in cesedine ulaştı. Bu esnada aynı bölgede bir başka ceset daha görüldü. İncelemeler sonucunda, sudan çıkarılan bu cesedin hayvan otlatırken kaybolan ve İstanbul’da görüldüğü iddia edilen Yusuf Yılmaz’a ait olduğu belirlendi. Otopsinin ardından ailesine teslim edilen Yusuf Yılmaz’ın cenazesi, Batman’ın Beşiri ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.