Gündem Gaziantepte engelli gibi davranıp kolunu ve bacağını sargıya alarak dilenen şahısı sivil zabıta ekipleri yakaladı

Gaziantep'te engelli gibi davranıp kolunu ve bacağını sargıya alarak dilenen şahısı sivil zabıta ekipleri yakaladı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, kentte dilencilere yönelik denetim yaptı. Sivil ekipler, Karagöz Caddesi'nde, Doğan C.'nin herhangi bir sağlık sorunu olmadığı halde kolunu ve bacağını sargı beziyle sarıp, dilendiğini fark etti. Karakola getirelen dilenciye 277 lira ceza kesildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
Gaziantepte engelli gibi davranıp kolunu ve bacağını sargıya alarak dilenen şahısı sivil zabıta ekipleri yakaladı
Yakalanan dilenciye ceza kesildi.

Zabıtanın uyarısına rağmen sağlık sorunu olduğunu söyleyen Doğan C., görevlilerin ısrarıyla sargı bezlerini çıkardı. Dilenmenin yasak olduğunu, ceza keseceğini söyleyen zabıtanın karakola götürdüğü Doğan C., ekiplerin uyarısıyla kolunu ve bacağını rahatlıkla hareket ettirdi, oturup kalkarken de bir sorunu olmadığı görüldü. Doğan C.'ye götürüldüğü zabıta karakolunda 277 TL idari para cezası uygulandı.

699 kişiye para cezası

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, son bir ayda altı araç ve 33 zabıta memuruyla yapılan dilenci denetimlerinde 316'sı kadın, 66'sı erkek, 317'si çocuk olmak üzere toplam 699 kişiye dilencilik yaptığı gerekçesiyle işlem uyguladığını bildirdi.

İHA kameramanını tokatlayan gazeteci Muharrem Sarıkaya görevinden istifa etti
GÜNDEM
İHA kameramanını tokatlayan gazeteci Muharrem Sarıkaya görevinden istifa etti

Sahipsiz pitbull ekipleri alarma geçirdi
GÜNDEM
Sahipsiz pitbull ekipleri alarma geçirdi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.