GündemGaziantepteki FETÖ operasyonunda 15 bin dolar ele geçirildi

Gaziantep'te yakalanan FETÖ zanlısında 15 bin dolar ele geçirildi

Gaziantep'teki FETÖ operasyonunda 15 bin dolar ele geçirildi

Gaziantep’te FETÖ soruşturması kapsamında 4 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden birinin çantasında yapılan kontrolde diğer zanlılara yardım amacıyla götürülmek üzere 15 bin dolar bulundu.

Haber MerkeziIHA
Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv

Gaziantep’te FETÖ’nin finans kaynağına yönelik yapılan operasyonda yakalanan şahıslardan birinin çantasında 15 bin ABD doları ele geçirildi.

FETÖ-PDY terör örgütüne finans sağlayan kişilere ve bu kişilere yardım eden şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Eş zamanlı yapılan operasyonlarda, kentteki bir şirketin yetkilisi olan F.Ö, O.I. ve bu şahıslara yardım yataklık yapan, yer temin eden H.İ.M ve M.S.L isimli şahıslar gözaltına alındı. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda, şüpheli O.I isimli şahsa yardım etmek amacıyla H.İ.M isimli şahıs tarafından götürülen çanta içerisinden toplam 15 bin ABD doları ele geçirdi.

Emniyetten yapılan açıklamada, "15 Temmuz 2016 tarihinde devletimizin ve milletimizin varlığını birliğini, halkımızın can ve mal güvenliğini, demokrasiyi hedef alan FETÖ/PDY Terör Örgütüne fînans sağlayan şahıs ve bu şahıslara yardım yataklık yapan, yer temin eden şahıslara yönelik olarak Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz tarafından 05 Aralık 2017 günü yapılan eş zamanlı operasyon neticesinde, ilimizde bulunan bir şirket ve şirket yetkilileri ile şirket yetkililerine yardım yataklık yapan ve yer temin eden şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalarda şirket yetkilisi olan F.Ö ve O.I ile bu şahıslara yardım yataklık yapan, yer temin eden H.İ.M ve M.S.Y isimli şüpheli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheli O.I isimli şahsa yardım etmek amacıyla çanta götüren H.İ.M isimli şüpheli şahıstan elde edilen çanta içerisinde yapılan kontrolde toplam 15 Bin ABD doları ele geçirildi" denildi.

FETÖ bu ilçeden bir yılda 1 milyon 700 bin lira 'himmet' toplamış
GÜNDEM
FETÖ bu ilçeden bir yılda 1 milyon 700 bin lira 'himmet' toplamış