Gündem Havada panik Atatürk Havalimanına geri döndü

Kalkıştan sonra kuş sürüsüne çarpan kargo uçağı Atatürk Havalimanı'na geri döndü

Havada panik: Atatürk Havalimanı'na geri döndü

Libya'ya giden özel bir kargo uçağı, kalkıştan bir süre sonra kuş sürüsüne çarpması nedeniyle Atatürk Havalimanı'na geri döndü. İniş için 1 saatten fazla süre havada turlayan uçak sorunsuz şekilde iniş yaptı.

Haber Merkezi AA
Kuş sürüsüne çarpan kargo uçağı Atatürk Havalimanına geri döndü
Kuş sürüsüne çarpan kargo uçağı Atatürk Havalimanına geri döndü

Özel bir havayolu şirketine ait MB-369 sefer sayılı Airbus A300 tipi kargo uçağı Libya'nın Bingazi şehrine gitmek üzere 08.00'de ticari yolcu uçuşlarına 6 Nisan'da kapatılan Atatürk Havalimanından kalkış yaptı.

PİLOTLAR DURUMU FARK ETTİ GERİ DÖNDÜ

Uçak, havalandıktan kısa bir süre sonra süre kuş sürüsüne girdi. Kuş sürüsüne çarpan uçağın pilotu, Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi ile iletişime geçerek geri dönmek için izin istedi.

Dönüş izni verilen kargo uçağı yakıt boşaltmak için havada yaklaşık 1 saat 15 dakika tur attıktan sonra saat 09.30'da Atatürk Havalimanına indi.

Uçak kontrol için teknik hangara alındı. Kontrolleri yapılan uçağın bir süre sonra Bingazi'ye gitmek için yeniden havalanacağı öğrenildi.

Uçağın rotasını gösteren harita.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.