Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem HDP ağabeyimi versin

​HDP ağabeyimi versin

HDP ağabeyimi versin

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, CHP’nin HDP’yle ittifakını ilginç bir yöntemle protesto etti. Diyarbakır’da evlat nöbetindeki aileleri ziyaret eden Kılıçdaroğlu, “Ben de ağabeyimi HDP’den istiyorum” yazılı pankart taşıdı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​HDP ağabeyimi versin
Celal Kılıçdaroğlu (Ortada)

Diyarbakır annelerinin dağa kaçırılan çocukları için HDP İl Başkanlığı binası önündeki evlat nöbeti 546’üncü günde de devam etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, dün nöbetteki anneleri ziyaret etti. Üzerinde “Ben de ağabeyimi HDP’den istiyorum” yazılı döviz taşıyan Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkanı olan ağabeyinin şimdiye kadar anneleri ziyaret etmemesini şaşkınlıkla karşıladığını dile getirdi.

Kılıçdaroğlu’nun kardeşi ‘Ben de ağabeyimi HDP’den istiyorum’ pankartı açtı
OYNAT 00:37
Kılıçdaroğlu’nun kardeşi ‘Ben de ağabeyimi HDP’den istiyorum’ pankartı açtı
Diyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 208 ailenin HDP binası önündeki oturma eylemi, 546'ncı gününe girdi. Aileleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi, Milli Beka Hareketi Genel Başkan Yardımcısı Celal Kılıçdaroğlu, elinde 'Ben de ağabeyimi HDP'den istiyorum' pankartıyla katılarak ziyaret etti.

HDP açık CHP gizli ittifak istiyor
GÜNDEM
HDP açık CHP gizli ittifak istiyor

ANNELERİ GÖRMEZDEN GELDİ

  • Annelerin çocuklarını beklediğini aktaran Kılıçdaroğlu, “Ağabeyim, ‘dostlarım’ dediği HDP’ye, İYİ Parti’ye bağlı kaldı. Bağlı kaldığı sürece bu anneleri görmezden geldi. Bu anneler ne para ne pul istiyor, sadece evlat istiyorlar” ifadelerini kullandı. Oğlu Mehmet için başlattığı eylemi sürdüren anne Sariye Tokay, “Çocuklarımızı almadan, gitmeyeceğiz. Ciğerimiz için buradayız. Yeter artık. Oğlum beni duyuyor ve görüyorsa dönsün. 10 yıldır peşindeyim. Oğlum artık yeter gel” dedi. Diyarbakır’dan 6 yıl önce kandırılarak dağa kaçırılan oğlu Doğan için eylemde yer alan anne Sultan Sultan Güger de evlat acısıyla yanıp tutuştuklarını söyledi.

“CHP yoldan çıktı” diyen İnce: Kimse kimseyi yanıltmasın
HDP CHP’yi destekledi
GÜNDEM
“CHP yoldan çıktı” diyen İnce: Kimse kimseyi yanıltmasın HDP CHP’yi destekledi
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.