Gündem HDPnin desteği arkamızda

HDP'nin desteği arkamızda

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu sahada HDP desteğini hissettiğini söyledi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Ekrem İmamoğlu
Ekrem İmamoğlu

Bir televizyon kanalına konuşan İmamoğlu, bir İstanbul ittifakı kurmak istediğini belirterek şunları söyledi: “12 yıllık seçim tecrübem var. Hiç bu kadar derin, samimi, sahiplenme mesajı almadım. İnanılmaz kabul görüyorum. Yaptığımız araştırmalarda konsolidasyon görüyorum. Buna uygun olarak bir HDP’li desteği görüyorum. Çok yüksek bir oy alacağımı görüyorum.” Ardından da HDP ile bir işbirliği olmadığını iddia eden İmamoğlu, “Bizim HDP ile bir işbirliğimiz yok. Ama biz HDP’li seçmenle ortak bir dil yakalamışsak ne mutlu bana. (HDP’nin aday çıkarmaması) Bu HDP’nin kurumsal bir refleksi” dedi.

İmamoğlu, CHP-HDP ittifakını itiraf etti
OYNAT 02:03
İmamoğlu, CHP-HDP ittifakını itiraf etti
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, CHP ile HDP'nin 31 Mart yerel seçimleri için ittifak yaptığını itiraf etti. İmamoğlu, “Yaptığımız araştırmalarda konsolidasyon görüyorum. Buna uygun olarak bir HDP'li desteği görüyorum. Çok yüksek bir oy alacağımı görüyorum” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli ise İmamoğlu ve CHP’nin Ankara adayı Mansur Yavaş’a tehdit gibi mesajlar yolladı. Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun seçildikleri takdirde, bunun HDP'lilerin oyları ile olacağını ifade eden Temelli şunları kaydetti:

TEHDİT GİBİ AÇIKLAMA

  • "Hep burada HDP meselesi, HDP ile olan mesafe ve ilişki meseleleri muhalefet partileri için sorun oldu. O zaman şimdi yerel seçimlere gidiyorsak, biz bir hamle daha yaptık. Mansur Yavaş da bilecek ki seçilmişse HDP oylarıyla seçilmiştir. HDP'lileri yok sayarak, Ankaralıları yok sayarak siyaset yapamaz. Ekrem İmamoğlu seçilmişse bilecek ki o kentte yaşayan 3 milyon Kürt'ün oyuyla seçilmiştir. Kürtlere rağmen siyaset yapamayacağını bilecektir."

HDP Eş Genel Başkanı Buldan CHP adayı İmamoğlu'na oy istedi
OYNAT 02:10
HDP Eş Genel Başkanı Buldan CHP adayı İmamoğlu'na oy istedi
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Esenyurt'ta yaptığı konuşmada CHP ve İyi Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'na ile Esenyurt adayı Kemal Deniz Bozkurt'a oy istedi. “Büyükşehir'de AKP-MHP kaybetsin siz biliyorsunuz ne yapacağınızı' diyen Buldan sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz buralarda demokratik güç birlikleriyle birlikte hareket ediyoruz.'


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.