Gündem İbrahim Karagül Kudüsü savunmak Mekke-Medineyi savunmaktır

İbrahim Karagül: Kudüs'ü savunmak Mekke-Medine'yi savunmaktır

Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, Yenikapı'daki Kudüs buluşması öncesinde TVNET canlı yayınında konuştu. Kudüs'ün İslam coğrafyası için önemine dikkati çeken Karagül, "Kudüs'ü savunmak Mekke-Medine'yi savunmaktır" dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
İbrahim Karagül.
İbrahim Karagül.

Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, Yenikapı'daki Kudüs buluşması öncesinde miting alanından TVNET canlı yayınında açıklama yaptı.

Karagül'ün açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Bizim sorunumuz dışarıdan gelen saldırılar değil. Osmanlı büyük bir siyasal güçtür. Osmanlı dağıldıktan sonra yüz yıldır bölgesel bir güç çıkmadı.

"Kudüs'e aynı şekilde sahip çıkacağız"

Biz Kudüs'e niye bu kadar sahip çıkıyoruz? Anadolu'ya niye bu kadar sahip çıktıysak, Kudüs'e de aynı şekilde sahip çıkacağız.

Mehmetçik Kudüs'ü savundu, Medine'yi savundu. Anadolu insanları orada niye yaşadı? Saraybosna'yı savunmak İstanbul'u savunmak, Kahire'yi savunmak Şam'ı savunmaktır, Kudüs'ü savunmak Mekke-Medine'yi savunmaktır.

Bugün Kudüs'ün üzerine örülen çorap, yarın Mekke-Medine'nin başına örülecek ve biz hayretler içerisinde 'nasıl buraya kadar geldik' diyeceğiz.

"Biz teslim olmayız"

Biz coğrafyayı bu kadar savunduğumuz için dayak yiyoruz. Bize saldırdılar, daha da saldıracaklar. Neden saldırıyorlar? Sen coğrafyada Amerikan İngiliz hegemonyası bitti dersen, sana saldırırlar.

Bize 'teslim ol' diyorlar. Biz bunu içimize sindiremeyiz."

Yenikapı Miting Alanına nasıl gidilir?
GÜNDEM
Yenikapı Miting Alanına nasıl gidilir?

İstanbul'da 10 saatlik uçuş yasağı
GÜNDEM
İstanbul'da 10 saatlik uçuş yasağı

Kudüs için İİT zirvesi başladı
GÜNDEM
Kudüs için İİT zirvesi başladı

Kudüs için ayağa kalk
GÜNDEM
Kudüs için ayağa kalk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.