Gündemİbrahim Karagül Yeni cepheleri Güney

İbrahim Karagül: Yeni cepheleri Güney

Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, sosyal medya canlı yayınında izleyicilerin merak ettiği soruları yanıtladı. Körfez'de yaşanan gelişmeleri değerlendiren Karagül, ABD'nin Güney'den yeni bir yol ürettiğini ve bu kapsamda Körfez ülkeleri üzerinden adımlar attığını açıkladı. ABD'nin İncirlik'teki Hava Üssü'nün en kısa süre içerisinde kapatılması gerektiğini vurgulayan Karagül, "Terör örgütleri İncirlik'ten yönetiliyor. Hava ve istihbarat desteği veriyorlar" dedi.

Haber MerkeziYeni Şafak
Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül
Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül
Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül
Yeni Şafak
Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül

Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, Facebook, Twitter ve Instagram'dan yapılan canlı yayında izleyicilerden gelen soruları yanıtladı.

Karagül, Ortadoğu'da yaşanan son gelişmelerden Avrupa'da meydana gelen olaylara birçok kritik izleyicilerden gelen sorular ışığında analiz etti.

İbrahim Karagül, Yeni Şafak İnternet Yazı İşleri Müdürü Ersin Çelik'in sunumuyla Sosyal Yorum yayında önemli açıklamalarda bulundu.

"Fırsatlar eşitlendi"

Karagül'ün açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

"Milli savunma alanında seferberlik var. Bunun nedeni çevremizdeki güvenlik sorunları. Bunlara hazır hale gelmemiz için milli savunma teknolojisine sahip olmamız lazım. Bu bizim sivil teknoloji alanımızı da güçlendirecek.

Bizi, uyguladıkları ambargolarla sınırlayamayacaklarını bilmeleri lazım. Dünyayı kontrol eden bir mekanizma yok zaten, güç çevreleri var. Doğu ile Batı arasında teknoloji, askeri ve sermaye açığı kapandı. Dünyanın ekseni değişiyor. Şartlar ve fırsatlar eşitlendi.

Nükleer devlet dokunulmazdır

Batı, 'Türkiye nükleer teknolojiye sahip olmasın' diyor. Ama burada tartışma, nükleer bağımsızlık. Nükleer teknolojide bağımsız olan devlet dokunulmazdır, hiçbir güç o ülkeye dokunamaz. Nükleer teknoloji askeri ve sivil alanda kullanılabiliyor. Çift yönü var. Denetlenmesi zor. Müslüman ülkelerin nükleer teknolojiye sahip olmasını istemiyorlar.

Türkiye savunma değil taarruz füzeleri üretmesi gerekiyor. Kıtalararası füze üretmemiz gerekiyor. Caydırıcı olan savunma değil taarruz gücüdür.


Körfez'de yaşanan son gelişmeler

Batı'nın İslam'la bir savaşı vardır. 1. Dünya Savaşı'nda Osmanlı'yı dağıtmalarının sebebi budur. Biz İslam dünyası olarak varoluş mücadelesine girdik. Batı bu coğrafyayla hesaplaşmaya girdi. Bize 20. yüzyılı yaşatmak istiyorlar, biz de buna 'hayır' diyoruz.

Afganistan, Irak'ta yaşananlar yalan. Coğrafyayı paramparça ediyorlar. Bu insanlar bir araya gelemesin istiyorlar. Dünya siyasi tarihi değişecek bunu biliyorlar. Suriye parçalanırsa Türkiye parçalanır. Bizim yapacağımız iş bir arada tutmaktır.

Kirli dosyalar ortalığa saçıldı
DÜNYA
Kirli dosyalar ortalığa saçıldı

Arabistan'ın parçalanmasına gider

ABD, Güney'den yeni bir yol üretti. Körfez üzerinden yeni bir cephe kurdular. Mevzide gerilediler, Doğu ve Kuzey'deydiler. Şii-Sünni tartışmasını bıraktılar, Arap ve Arap olmayan tartışması başlatmak istiyorlar. Bu işin sonu Suudi Arabistan'ın parçalanmasına kadar gider. Amerika'nın bu coğrafyadan kovulması lazım.

İncirlik kapatılmalı

İncirlik'in kesinlikle kapatılması lazım. Terör örgütleri İncirlik'ten yönetiliyor. Hava ve istihbarat desteği veriyorlar. 15 Temmuz darbe girişimi Akıncı'dan değil asıl İncirlik'ten yönetildi."

İncirlik’te ihanet toplantısı
GÜNDEM
İncirlik’te ihanet toplantısı

Şenol Güneş: Caner'e ceza vermem
Spor

Şenol Güneş: Caner'e ceza vermem

Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş düzenlenen basın toplantısında Bayern Münih karşısında alınan farklı mağlubiyetle ilgili üzüntüsünü dile getirdi. Tecrübeli çalıştırıcı karşılaşmada Caner Erkin'in oyundan çıkarken kendisine gösterdiği tepki hakkında ise TFF'yi hedef alan ifadeler kullandı.
Polis çocuğu öldüreni 'CSI' gibi çalışarak buldu
Gündem

Polis çocuğu öldüreni 'CSI' gibi çalışarak buldu

Adana'da 3 yaşındaki bir çocuğun yüksekten düşerek sokakta öldüğü ileri sürülünce polis, CSI NY (Olay Yeri Araştırma New York) dizisindeki olayı çözme tekniklerinin bir benzerini uygulayarak çocuğa bir kamyonetin çarpıp kaçtığını belirledi. Kamyonet şoförü yakalanarak gözaltına alındı.
'Sedyeye çıktığım anı hatırlamıyorum'
Gündem

'Sedyeye çıktığım anı hatırlamıyorum'

Bursa’da kalbinin altından bıçak yarasıyla hastaneye gelen kişiyi hayatta tutabilmek için çalışan Acil Tıp Uzmanı Dr. Hüseyin Yenice ameliyathaneye gidene kadar sedyenin üzerinde kalp masajı yaptı. Doktorun insan hayatı için gösterdiği bu çaba ise saniye saniye kameralara yansıdı.
21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu, Sen Anlat Karadeniz mi?
Hayat

21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu, Sen Anlat Karadeniz mi?

21 Şubat Çarşamba günü reyting sonuçları açıklandı. AB ve ABC1 gruplarında Diriliş Ertuğrul birinci olurken, Total'de birincilik yine Sen Anlat Karadeniz'in. Ayrıca ABC1'de yarım puanla ikinci olan Sen Anlat Karadeniz'in Diriliş Ertuğrul'u önümüzdeki hafta geçeceği konuşuluyor. İşte 21 Şubat Çarşamba reyting sonuçları...
Cengiz Ünder yine attı
Spor

Cengiz Ünder yine attı

Şampiyonlar Ligi son 16 turu ilk maçında Roma deplasmanda Shakhtar ile karşılaştı. Milli gururumuz Cengiz Ünder, Roma'yı 1-0 öne geçiren golü attı