Gündem IGLnin TIRındauyuşturucu çıktı

IGL’nin TIR’ında uyuşturucu çıktı

İran’dan Avrupa’ya uyuşturucu sevkiyatında kullanılan Türk plakalı TIR’da 191 kilogram eroin ele geçirildi. Kapıkule’den geçtikten sonra Bulgaristan’da durdurulan TIR’ın IGL Global Lojistik’e ait olduğu iddia edildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
 TIR’ın IGL Global Lojistik’e ait olduğu iddia edildi.
TIR’ın IGL Global Lojistik’e ait olduğu iddia edildi.

Bulgaristan polisi, Avrupa ortak ağından aldığı bir ihbarla 191 kilogram uyuşturucu ele geçirdi. Kapıkule sınırından girecek olan bir TIR içerisinde yüklü miktarda uyuşturucu madde olduğu ihbarı üzerine Bulgar polisi sınırda beklemeye başladı. Türkiye'den çıkan ve Belçika'ya devam etmek üzere Bulgaristan tarafında seyreden TIR, Bulgar polisince durduruldu.

191 KİLO UYUŞTURUCUNUN DEĞERİ 6 MİLYON AVRO

34 ZP 3356 plakalı TIR'ın dorsesinde arama yapan Bulgar polisi, çok sayıda paketlenmiş inşaat malzemesi buldu. Özel eğitimli narkotik köpeğinin yardımıyla alçı ve tutkal çuvallarının içine gizlenmiş eroin paketleri ele geçirildi. TIR şoförü 61 yaşındaki A.D. gözaltına alınırken 95 paket içerisine yerleştirilmiş 191 kilogram eroinin piyasa değerinin 6 milyon avro olduğu belirlendi. Uyuşturucunun İran’dan yüklendiği bilgisini paylaşan Bulgar İçişleri Bakanlığı yetkilileri, yakalanan 191 kilogram uyuşturucunun büyük bir sevkiyatın parçası olabileceğini ifade etti. Türk plakalı TIR'ın ulsulararası alanda nakliyat yapan ve merkezi Arnavutköy'de bulunan IGL Global Lojistik şirketine ait olduğu iddia edildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.