Gündem İhsanoğlundan adaylık itirafı

İhsanoğlu'ndan adaylık itirafı

CHP ve MHP'nin uzlaşısıyla Cumhurbaşkanlığına aday olan ve şimdi MHP'den vekil adayı olan Ekmeleddin İhsanoğlu, CHP'den de adaylık teklifi aldığını ilk defa açıkladı

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
İhsanoğlundan adaylık itirafı
MHP'den vekil adayı olan Ekmeleddin İhsanoğlu, CHP'den de adaylık teklifi aldığını söyledi. CHP ve MHP'nin uzlaşısıyla Cumhurbaşkanlığına aday olan ve şimdi MHP'den vekil adayı olan Ekmeleddin İhsanoğlu, CHP'den de adaylık teklifi aldığını ilk defa açıkladı. MHP'nin oy oranıyla ilgili de "Yüzde 18 gösteren yoklamalar var ve bu yükselişte olduğunu gösteriyor" dedi.

HDP'nin meclise girmesini istedi

İhsanoğlu, HDP'nin meşru yoldan Meclis'e girmeye çalıştığını savunarak bunu desteklediğini şu sözlerle açıkladı:

"HDP zaten Meclisin içerisinde ve Meclisin içerisine arka kapıdan giriyor. Yani bağımsız adaylar seçiliyor, bağımsız giriyorlar ve sonra parti grubu kuruyorlardı. Şimdi, yine şahsi görüşüm, parti amblemi altında girmeyi deniyorlar. Meşru yolu deniyorlar; bence ön kapıdan girmek arka kapıdan girmekten daha iyidir."

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.