Gündem İlçede büyük panik Daha önce hiç görmedik

İlçede büyük panik: Daha önce hiç görmedik - Siirt haberleri

İlçede büyük panik: Daha önce hiç görmedik

Siirt'in Kurtalan ilçesinde havaların ısınmasıyla birlikte ilçe merkezine yakın köylerde yılan paniği baş gösterdi. Daha çok tarlada görülen yılanlar, evlerin içine girerek vatandaşları tedirgin etmeye başladı.

Haber Merkezi IHA
Evde görülen yılan.
Evde görülen yılan.

Kurtalan ilçedeki kırsal mahallelerde haftada iki kez yılan gördüklerini belirten vatandaşlar, yılanların zehirli olma tehlikesine karşı çok dikkatli davrandıklarını söyledi.

  • Evlerinde daha önce hiç yılan görmediklerini kaydeden Gözpınar köyü sakinlerinden Ahmet Çekin, zehirli ve tehlikeli oldukları için yılanları öldürmek zorunda kaldıklarını dile getirdi.

Çekin, "Sıcak havalar birden bastırdı. Daha önce yılanları bağ, bahçede görüyorduk, şimdi evde görünce baya şaşırdık. Oldukça da büyük yılanlar. Bizde bu duruma alışık değiliz, yılanların zehirli olup olmadığını da bilmiyoruz. Yetkililerden yılanlara karşı tedbir almasını istiyoruz" dedi.

Dev yılan köylülerin kabusu oldu
GÜNDEM
Dev yılan köylülerin kabusu oldu

Yağışlar sonrası ortaya çıktılar
GÜNDEM
Yağışlar sonrası ortaya çıktılar

Öğretmen tarafından görüntülendi: Brezilya değil Yüksekova
FOTOĞRAF 7
Title
İlçeye 21 kilometre uzaklıkta bulunan Karabey köyüne giden öğretmen Ümit Bartın, dinlendiği sırada karşılaştığı manzara karşısında şok geçirdi.
Title
Bir arada gördüğü yılanları görüntüleyen Bartın, bulunduğu noktanın halk arasında 'yılan pınarı' olarak bilindiğini söyledi.
Title
Bartın sözlerini şöyle sürdürdü: Brezilya'nın Yılan Adası gibi onlarca yılan karşımda duruyordu.
Title
Yaşadığım yerde bu durumun olması beni ayrı mutlu etti. Hemen yanımdaki malzemeleri kurup yılanları videoya çektim.
Title
Onların da zarar görmeyeceği şekilde herhangi bir müdahalede bulunmadan farklı farklı noktalardan ve özellikle yılanların toplandığı yerlerden görüntü almaya çalıştım.
Title
Title
Öğretmen tarafından görüntülendi: Brezilya değil Yüksekova
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde öğretmenlik yapan ve bisikletiyle sürekli köyleri gezen Ümit Bartın, yılan sürüsüyle karşılaştı.


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.