Gündem İletişim Başkanı Altundan PKKlı teröristleri ağırlayan Avrupa Parlamentosuna tepki

İletişim Başkanı Altun'dan PKK'lı teröristleri ağırlayan Avrupa Parlamentosu'na tepki

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, PKK, YPG/PYD terör örgütlerinin yöneticilerinin katılımıyla Avrupa Parlamentosu'nda (AP) konferans düzenlenmesine ilişkin açıklama yaptı. Avrupa'nın yıllardır PKK'nın terör faaliyetlerine göz yumduğunu kaydeden Altun, "Eğer Avrupa, terörist olarak kabul edilen bu örgütü ve onun faaliyetlerini durdurmayacaksa ortak güvenlikten nasıl söz edebiliriz?" ifadesini kullandı.

Haber Merkezi AA
İletişim Başkanı Fahrettin Altun
İletişim Başkanı Fahrettin Altun

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter hesabından PKK, YPG/PYD yöneticilerinin katılımıyla Avrupa Parlamentosu'nda (AP) konferans düzenlenmesine ilişkin açıklama yaptı.

Terör örgütü PKK'nın uzun zamandır Avrupa topraklarında eleman temin ettiğini, para topladığını, teşkilatlandığını ve propaganda yürüttüğünü belirten Altun, şunları kaydetti:

"Avrupa yıllardır PKK'nın terör faaliyetlerine göz yumuyor. Şimdi daha da ileri giderek PKK/YPG'li teröristleri Avrupa Parlamentosu'nda ağırlıyorlar. Eğer Avrupa, terörist olarak kabul edilen bu örgütü ve onun faaliyetlerini durdurmayacaksa ortak güvenlikten nasıl söz edebiliriz?

Kırmızı bültenle aranan PKK'lılar Avrupa Parlamentosunda ortaya çıktı
DÜNYA
Kırmızı bültenle aranan PKK'lılar Avrupa Parlamentosunda ortaya çıktı

Artık yeter

Türkiye'yi insan hakları konusunda haksız şekilde itham etmekte bir saniyeyi bile kaçırmayan Avrupalılar, teröristlere karşı gerçekten adım atma konusunda sessizlik içindeler.

PKK'lı teröristler, ifade özgürlüğü kisvesi altında Avrupa'yı ülkemize yönelik saldırı planlama alanı olarak kullanıyor. Avrupa, çifte standartlarını bırakmalı ve gerçekten ortak bölgesel güvenliği önemsediğini göstermelidir. Artık yeter."

Dışişleri Bakanlığı AP'de sözde Kürt konferansı düzenlenmesini lanetledi
GÜNDEM
Dışişleri Bakanlığı AP'de sözde Kürt konferansı düzenlenmesini lanetledi
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.