Gündem İlk yemekte salçanın içindekini fark etmediler İkincisinde şoke oldular

Bitlis haberleri: Marketten aldığı biber salçasının içinden solucan çıktı

İlk yemekte salçanın içindekini fark etmediler: İkincisinde şoke oldular

Bitlis'te marketten alışveriş yapan ev hanımı Gülay Beşkardeş'in eşinin aldığı biber salçasının içinden solucan çıktı. Salçayla yaptığı ilk yemekte fark etmeyen Beşkardeş daha sonra yemek yaparken solucan parçalarını görünce şoke oldu.

Haber Merkezi IHA
Bitlis'te marketten alınan salçanın içinden solucan çıktı
Bitlis'te marketten alınan salçanın içinden solucan çıktı

Bitlis’in Adilcevaz ilçesindeki bir vatandaşın marketten aldığı biber salçasının içinden solucan benzeri cisimler çıktı.

İlçedeki marketten bir hafta önce aldıkları acı biber salçasıyla yemek yapan aile, yedikleri yemeğin ardından karın ağrısı yaşayarak rahatsızlandı. İlk etapta yaşadıkları karın ağrısının neden kaynaklandığını anlamayan aile, salça kavanozunu ikinci kez açtığında içinden solucana benzer cisimlerin çıkmasıyla büyük şok yaşadı.

Ev hanımı Gülay Beşkardeş, yemek yaparken salçanın içindeki solucan parçalarını görünce şoke oldu.

İLK YEMEKTEN SONRA KARIN AĞRISI OLUŞTU

Ev hanımı Gülay Beşkardeş yıllardır kullandıkları salçada ilk defada böyle bir durumla karşılaştıklarını ifade ederek, “Eşimin bir hafta önce aldığı salçayı ilk kullandığımız yemek sonrası bizim karnımıza ağrılar girdi. Fakat bu ağrının neden kaynaklandığını o an için anlayamadık. Birkaç gün sonra tekrardan yemek yapmak için kaşıkla salça almak isterken, içinden bu cisimlerin çıktığını gördüm. Bu cisimlerin önce ip olduğunu zannettim, fakat elime alıp baktım. İpten çok solucana benziyor. İnsan sağlığı bu kadar basit olmamalı. Gerekenlerin yapılmasını istiyorum” dedi.

Ailenin Tarım ve Orman Bakanlığına şikayette bulunması üzerine, ekipler marketten aldıkları aynı markaya ait başka bir salçayı laboratuvara götürdü.

Enflasyon gıdadan beslendi
EKONOMİ
Enflasyon gıdadan beslendi

Balıkesir Adliyesi'nde gaz sızıntısı: 54 kişi zehirlendi
GÜNDEM
Balıkesir Adliyesi'nde gaz sızıntısı: 54 kişi zehirlendi

Uludağ'da çok sayıda kişi kar altında kaldı
GÜNDEM
Uludağ'da çok sayıda kişi kar altında kaldı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.