Gündem İnce Apolet tartışmasını fazla uzattım

Son dakika... ​İnce: Apolet tartışmasını fazla uzattım

İnce: Apolet tartışmasını fazla uzattım

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasını alkışladığı için 2’nci Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel'e "Apoletlerini sökeceğim" ifadelerini kullanmıştı. İnce, hatalarını bildiğini belirterek "Apolet tartışmasını fazla uzattım" dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Muharrem İnce
Muharrem İnce

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçim döneminde düzenlediği mitinglerde seçildiği takdirde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasını alkışladığı için 2’nci Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel’in apoletlerini sökeceğini söylemişti.

Muharrem İnce, Habertürk canlı yayına katılarak gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

"Fazla uzattım, hata yaptım"

Miting meydanlarındaki kalabalıkların sandıklara yansıyıp yansımadığı yönündeki bir soruyu da yanıtlayan İnce, şöyle konuştu:

"Bir şeyi kırdık. 41 yıl sonra 30 barajını aştık. Ben şunu söylemiyorum; 'Başarılı mıydınız?' Başarılı olmak seçimi kazanmaktır. Ben öyle anlarım. Ben 22'ye, ben 31'e başarı demem. 50 1'dir başarı. Ben bunu alırım. Ama ben bitti demeden bu iş bitmez. Onu da söyleyeyim. Bu iş bitmedi. Umutları tazeledik, meydanları doldurduk, 30 barajını aştık. Takip edeceğiz. Zafer, hazırlıktır. Hazırlığınız yoksa zafer olmaz. Denedik olmadı. Zafer hazırlıktır derken şunu demek istiyorum; Mustafa Kemal Paşa Gediz'de, Kütahya'da, Eskişehir'de yenildi ve orduyu Sakarya'nın doğusuna çekti, bütün hazırlıkları yaptı. Her şeyini hazırladı ve Büyük Taarruzu başlattı. Ne yapmalıyız şimdi? 188 bin sandık var, hemen şimdiden 188 bin sandık görevlisine bir statü vermeliyiz. 9 Eylül'de bir kampanya başlatacağım dedim. 1 milyon genç, 18-35 yaş arasında, bütün hazırlıkları yapıp önümüzdeki seçime bu hazırlıklarla girmek. Hatalarımız neler, bunu sorgulamalıyız. Hatalarımı biliyorum. Apolet tartışmasını fazla uzattım, hata yaptım orada. Erdoğan 32 civarında, ben 107 miting yaptım. Yetmez, keşke geceleri de devam etseydim, daha fazla yapsaydım. Gücümün son damlasına kadar kullanmamışım, kullansaydım. 14 gün önce açıklansaydı, orada partinin hatası var. 13 ile gidemedim, zaman yetmedi. 20 gün daha zamanım olsaydı, çok farklı olacaktı. 50 günde 41 yıllık sınırı aştık."

REKLAM

MUHARREM İNCE NE DEMİŞTİ?

Muharrem İnce, “Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir general bir siyasi parti başkanının konuşmasında; o konuşmada vatan demiyor, bayrak demiyor, millet demiyor. O konuşmada beni eleştiriyor. Beni eleştirdiği yerde general Erdoğan’ı alkışlıyor. 30 Ağustos’ta ilk emekli edeceğim general o general. Onun apoletlerini sökeceğim. Türk ordusunun generali misin, AK Parti’nin il başkanı mısın? Herkes haddini bilecek. Herkes kurallara uyacak. Herkes anayasaya yasaya uyacak. Bir general öyle bir şey yapamaz. Yaptırmayacağım. Göreceksiniz, 30 Ağustos’ta onu emekli edeceğiz. Apoletlerini sökeceğim onun" ifadelerini kullanmıştı.

Muharrem İnce'den itiraf: Hata yaptım
OYNAT 00:23
Muharrem İnce'den itiraf: Hata yaptım
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Haber Türk'te katıldığı programda gündeme dair açıklamalarda bulundu. İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasını alkışladığı için 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel'e "Apoletlerini sökeceğim" ifadelerini kullanmıştı. İnce, hatalar yaptığını belirterek "Hatalarımı biliyorum. mesela apolet tartışmasını fazla uzattım" dedi.

İnce'ye apolet cezası
SEÇİM
İnce'ye apolet cezası

Bakan Canikli'den İnce'ye tepki: Sizin gücünüz apoletleri sökmeye yetmez
GÜNDEM
Bakan Canikli'den İnce'ye tepki: Sizin gücünüz apoletleri sökmeye yetmez

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.