Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem İncenin Çiftçiye destek ödemesi yapılmadı iddiasını Bakan Pakdemirli yalanladı

İnce’nin ‘Çiftçiye destek ödemesi yapılmadı’ iddiasını Bakan Pakdemirli yalanladı

Muharrem İnce, CNN Türk'te katıldığı canlı yayında hükümeti tarım politikasını "Çiftçilere 2019 yılının destek ödemeleri yapılmadı" ifadeleriyle eleştirdi. İnce'ye yanıt Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den geldi. Pakdemirli, desteklerin doğası gereği üretilene verildiği için bir yıl geriden yapıldığını ve 2019 yılına ait hiçbir ödenmemiş desteğin olmadığını ifade edince İnce, "Sayın bakan işi bilmiyor. Böyle bir kural yok" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
İnce’nin ‘Çiftçiye destek ödemesi yapılmadı’ iddiasını Bakan Pakdemirli yalanladı
Muharrem İnce.

Geçtiğimiz günlerde CHP'den istifa ederek Memleket Hareketi adı altında siyasi kariyerine devam edeceğini açıklayan ve parti kurma hazırlığında olan eski vekil Muharrem İnce, CNN Türk'te hükümetin tarım politikalarını eleştirdi.

"Destek ödemesi yapılmadı" iddiasına Bakan'dan yanıt

Çiftçilere 2019 yılına ait destek ödemelerinin yapılmadığını iddia eden İnce'ye yanıt Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den geldi.

Sunucu Ahmet Hakan Coşkun'a mesaj yoluyla ulaşan Bakan Pakdemirli, İnce'nin yanlış yönlendirildiğini ifade etti.

Bakan, "2019 yılından kalma ödenmemiş desteğimiz yoktur. Destekler doğası gereği üretilene verildiği için 2019 desteği 2020'de ödenir. Kendisine selamlar" dedi.

Bu açıklama üzerine söz alan İnce, Bakan Pakdemirli'nin işi bilmediğini iddia etti. Coşkun'un "Bu bir kural herhalde ki Bakan Pakdemirli böyle söylüyor" çıkışı üzerine İnce, "Yok böyle bir kural" ifadelerini kullandı.

İnce’nin
OYNAT 00:43
İnce’nin "Çiftçiye destek ödemesi yapılmadı" iddiasını Bakan Pakdemirli yalanladı
Muharrem İnce, CNN Türk'te katıldığı canlı yayında hükümetin tarım politikasını 'Çiftçilere 2019 yılının destek ödemeleri yapılmadı' ifadeleriyle eleştirdi. İnce'ye yanıt Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den geldi. Pakdemirli, desteklerin doğası gereği üretilene verildiği için bir yıl geriden yapıldığını ve 2019 yılına ait hiçbir ödemenin kalmadığını ifade edince İnce, 'Sayın bakan işi bilmiyor. Böyle bir kural yok' dedi.

Muharrem İnce'den CHP'yi zora sokacak soru: HDP aday çıkarsaydı yerel seçimleri alabiliyor muyduk?
GÜNDEM
Muharrem İnce'den CHP'yi zora sokacak soru: HDP aday çıkarsaydı yerel seçimleri alabiliyor muyduk?

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.