GündemIrkçılık ve mezhepçilik kardeşlik hukukumuzun üstüne geçemez

Diyarbakır yerel haberleri:

'Irkçılık ve mezhepçilik kardeşlik hukukumuzun üstüne geçemez'

Ak Parti MKYK üyesi Alkış, Tunceli’de bir takım ziyaretlerde bulundu. Ziyaret sonrasında Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel ile vatandaşlarla buluşan ve çalışmalar hakkında bilgi alan Zeynep Alkış, “Şiddetle anılan Tunceli, artık yatırım ve istihdam olanakları ile anılıyor. 8 ayda 47 milyon TL’lik proje ile şahlanan kentimiz ‪Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’in olağan üstü gayretleriyle baharı yaşıyor. Sayın Sonel ile projeleri yerinde gördük, vatandaşlarımızla bir araya geldik” dedi.

Diğer
​Ak Parti MKYK üyesi Alkış, Tunceli’de bir takım ziyaretlerde bulundu.
​Ak Parti MKYK üyesi Alkış, Tunceli’de bir takım ziyaretlerde bulundu.

Ak Parti MKYK Üyesi Zeynep Alkış Tunceli’de Vali Tuncay Sonel, ‪Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek ve Pertek Kaymakamı Arif Gül’ü ziyaret etti. Ziyaretler sonrasında Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel ile vatandaşlarla buluşan ve çalışmalar hakkında bilgi alan Zeynep Alkış, “Şiddetle anılan Tunceli, artık yatırım ve istihdam olanakları ile anılıyor. 8 ayda 47 milyon TL’lik proje ile şahlanan kentimiz ‪Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’in olağan üstü gayretleriyle baharı yaşıyor. Sayın Sonel ile projeleri yerinde gördük, vatandaşlarımızla bir araya geldik” dedi.

“Mezhepçilik ve ırkçılık hastalıktır”

TÜGVA tarafından Tunceli Pertek’te organize edilen gençlik söyleşilerine de katılan Alkış, gençlik buluşmasında “Kardeşlik Hukuku” üzerine konuştu. Renk, ırk, dil ve mezhep gözetmeden çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Alkış, “Irkçılık ve mezhepçilik kardeşlik hukukumuzun üstüne geçemez. Mezhepçilik ve ırkçılık hastalıktır. Bu hastalıkla mücadelenin panzehiri bin yıllık kardeşliğimizdir” dedi.

“Ak Parti gücünü medeniyetimizin değerlerinden almaktadır”

Ak Parti İl Başkanlığını da ziyaret eden Alkış, orada yaptığı açıklamada, “7 Bölge 81 ilde ayaktayız. Ülkemiz ve milletimiz için gece gündüz çalışıyoruz. Millete ve ülkeye ait her soruna çözüm üretiyor, siyaseti ve milli iradeyi tehdit eden illegal yapılara karşı etkin bir mücadele veriyoruz. Ak Parti bir medeniyet partisidir. Gücünü medeniyetimizin değerlerinden almaktadır. Bu değerler ışığında hareket ederek; hem yasakları sona erdirdik, hem ekonomiyi büyüttük, hem toplumsal huzuru tesis ettik, hem de ülkemizin dünyadaki itibarına itibar kattık” dedi.

Bozdağ: Politikamız hakkın yanında olmaktır
DÜNYA
Bozdağ: Politikamız hakkın yanında olmaktır

Sınır ötesi seferberlik
HAYAT
Sınır ötesi seferberlik

Yayıncı kuruluşa göre ofsayt yok
Spor

Yayıncı kuruluşa göre ofsayt yok

Alanyaspor-Galatasaray maçında ev sahibi ekibin oyuncusu Douglas'ın Muslera ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda kalkan ofsayt bayrağı tartışma çıkardı. Yayıncı kuruluşun ofsayt çizgisine göre pozisyonda kalkan bayrağın hatalı olduğu görüldü.
Fatih Terim: Karşımda ağladı
Spor

Fatih Terim: Karşımda ağladı

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Alanyaspor deplasmanında alınan 3-2'lik galibiyetin ardından takımda artık düşünülmediği iddia edilen Maicon'la ilgili olarak çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Erdoğan: Kılıçdaroğlu seçime girsin, ne kadar oy aldığını görelim
Gündem

Erdoğan: Kılıçdaroğlu seçime girsin, ne kadar oy aldığını görelim

Cumhurbaşkanı Erdoğan, erken seçim kararına ilişkin, "Gönlüm şahsen ana muhalefetin başındaki zatın burada olmasını ister. Yarışa girsin. Bazen o kadar ileri özgüven ile oluyor ki, o zaman hiç endişe etmesin başkasını aramasına gerek yok. Kendisi meydana çıksın. Milletin ona ne kadar oy vereceğini görmesinde fayda var. Yüzde 40 dedi, yüzde 25 oralarda kaldı. Hadi gel, cumhurbaşkanlığı noktasında aday ol. Bak bakalım millet ne kadar oy veriyor görelim. " dedi.
FETÖ'cü Enes Kanter'den provokatif paylaşım
Spor

FETÖ'cü Enes Kanter'den provokatif paylaşım

FETÖ'cü Enes Kanter, Amerika'daki bir havalimanından çekildiği tahmin edilen fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in manevi oğlu Kanter paylaşımında, "Hazır mısınız Türkiye?" ifadesini kullandı. Hakkında 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlaması bulunan Kanter'in bu paylaşımı provokatif bir paylaşım olarak değerlendirildi.
AB'den İsrail'e tepki: Ölümcül güç kullanmayın
Dünya

AB'den İsrail'e tepki: Ölümcül güç kullanmayın

Brüksel, işgalci İsrail askerlerine silahsız göstericilere karşı ölümcül güç kullanmaması çağrısında bulundu. AB Dışilişkiler Servisi sözcülüğünden yapılan açıklamada, 15 yaşındaki Filistinli bir çocuğun İsrail askerleri tarafından vurulmasından dolayı üzüntü duyulduğu belirtildi.