Gündem İslam Zirvesinden İrana kınama

İslam Zirvesi'nden İran'a kınama

İslam İşbirliği Teşkilatı 13. Zirvesi'nin sonuç bildirgesinde, İran'ın bölge ülkelerinin içişlerine müdahil olması kınandı. Bildiride aralarında DAEŞ, Boko Haram, El Kaide ve PKK-PYD'nin de bulunduğu terör örgütleriyle mücadele edilmesi kararı alındı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
İslam Zirvesinden İrana kınama
İslam İşbirliği Teşkilatı 13. Zirvesi'nin sonuç bildirgesinde, İran'ın bölge ülkelerinin içişlerine müdahil olması kınandı.

İslam İşbirliği Teşkilatı 13. Zirvesi'nin sonuç bildirgesinde, aralarında DAEŞ, Boko Haram, El Kaide ve PKK-PYD'nin de bulunduğu terör örgütleriyle mücadele edilmesi kararı alınırken, İslam Birliği ülkeleri ve dünyanın diğer bölgelerinde gerçekleşen terör saldırıları da kınandı.

Habertürk'te yer alan habere göre bildiride, adı verilen terör güçleriyle mücadele edilmesi ve bunların bölge kazanmasını engellemek için çalışılması konusunda da İslam ülkelerinin ellerinden geleni yapması gerektiği vurgulandı.

Bildiride ayrıca, başta Suriyeliler olmak üzere savaş sonucu evlerinden edilen milyonlarca mültecinin yaşadığı acılara da dikkat çekildi.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.