Gündem İstanbul için ilk Sosyal hizmet rehberi yayımlandı

İstanbul için ilk: Sosyal hizmet rehberi yayımlandı

İstanbulluların yararlanacağı Sosyal Hizmet El Rehberi hazırlandı. Yetim Vakfı'nın çalışması kapsamında talep edilen sosyal hizmetler aynı kitapçıkta bir araya getirildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Yardım
Yardım

Yetim Vakfı, İstanbul’da ikamet edenlerin yararlanacağı Sosyal Hizmet El Rehberi'ni yayınladığını duyurdu. Çalışma, talep edilen sosyal hizmetleri ve diğer resmi sosyal hizmet haklarını anlatıyor.

  • Rehber, İstanbul geneline hitap edecek, STK eliyle hazırlanan ilk rehber olma özelliğini taşıyor.

Her detayı içeriyor

Derlenen çalışmada ‘Ayni’, ‘Nakdi’, ‘Engelli’ ve ‘Eğitim ve Rehberlik’ başlıklarıyla 4 ana hizmet alanı bulunuyor. Erzaktan kıyafet yardımına, çeyiz yardımından eğitim yardımına, engellilere yönelik ulaşım ve sağlık hizmetlerinden çocuklara yönelik rehberlik hizmetine ve ücretsiz kreşlere kadar birçok konuda detaylı bilgi içeriyor.

Çalışmanın amacı; vatandaşların kamu kurum ve kuruluşlarından yararlanabileceği hakları nereden, nasıl ve hangi koşullarda alabileceğine dair bilgi vermek, talep edilen yardım ile ilgili kurumla temas kurmasını sağlamak.

Sosyal Hizmet El Rehberi’ne ulaşmak için tıklayınız...

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.