Gündem İstanbulda bayramın 3 gün bilançosu 2 bin 741 acemi kasap hastanelik oldu

İstanbul'da bayramın 3. gün bilançosu: 2 bin 741 acemi kasap hastanelik oldu

İstanbul genelinde Kurban Bayramı’nın ilk 3 gününde 2 bin 741 acemi kasap hastanelik oldu. Kendini yaralayan kasaplardan 29’u ise ameliyat edildi.

Haber Merkezi İHA
İstanbulda bayramın 3. gün bilançosu: 2 bin 741 acemi kasap hastanelik oldu
İstanbul'da 2 bin 741 acemi kasap hastanelik oldu.

Kurban Bayramı’nın 3’üncü gününde kurbanlıkları kesmek isteyenler, valilik ve belediyelerin gösterdiği yerlerde ibadetlerini yerine getirmeye devam ediyor. Bazı acemi kasaplar ise hayvanların yatırılması ve kesilmesi sırasında el, kol ve bacak gibi çeşitli yerlerinden yaralanarak hastanelere başvurdu.

29 kişi ameliyat edildi

İstanbul genelinde bayramın ilk 3 gününde çeşitli hastanelerde toplam 2 bin 751 kişinin tedavi altına alındığı ve bunların 29’unun ameliyat edildiği öğrenildi.

Hastaneler acemi kasaplarla doldu: 2 bin 487 kişi yaralandı
GÜNDEM
Hastaneler acemi kasaplarla doldu: 2 bin 487 kişi yaralandı

İstanbul'da bayramın ilk gün bilançocu: 793 kişi kurban keserken yaralandı
GÜNDEM
İstanbul'da bayramın ilk gün bilançocu: 793 kişi kurban keserken yaralandı

Acemi kasapların ilk adresi hastane oldu
FOTOĞRAF 5
Title
Samsun’da her Kurban Bayramı’nda olduğu gibi bu bayramda da bildik görüntüler ortaya çıktı.
Title
Kurban kesimi sırasında acemi kasaplar ya kazara kendilerini kestiler ya da kurbanlık hayvanların boynuz, tekme darbeleri ile çeşitli yerlerinden yaralanarak hastanelik oldular.
Title
Kimi bıçak, kimi baltayla kendini kesen ve yaralanan vatandaşlar gerek kendi araçları ile gerek ise ambulanslarla Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılıp tedavi altına alındılar.
Title
Sabah saatlerinden itibaren hastaneye gelmeye başlayan acemi kasaplar, acil servislerde yoğunluğa neden oldular. Bazı acemi kasaplar ise kendilerine yardım edenleri kazara kesmeleri dikkat çekti.
Title
Acemi kasapların ilk adresi hastane oldu
Samsun'da bayramın ilk günü acemi kasaplar kurban keserken kendilerini kesip hastanelik oldular. Acemi kasaplar, kurban kesimi sırasında hayvanların boynuz, tekme darbeleri ile kendilerini kestiler. Bazılarının ise kendisine yardım edenleri de kazara kesmesi dikkat çekti.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.