Gündem İstanbulda beklenen kar yağışı başladı

Son dakika... İstanbul'da beklenen kar yağışı başladı

İstanbul'da beklenen kar yağışı başladı

İstanbul'da beklenen kar yağışı Avrupa ve Anadolu yakasının yüksek kesimlerinde etkisini göstermeye başladı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Arşiv
Arşiv

İstanbul'un Anadolu ve Avrupa Yakası'nın yüksek kesimlerinde beklenen kar yağışı başladı.

Hava sıcaklıklarının hissedilir derecede düşmesiyle birlikte, akşam saatlerinde İstanbul'da Sarıyer ve Çekmeköy ilçelerinde karla karışık yağmur şeklinde beklenen mevsimin ilk karı düştü.

İstanbul’da genellikle karla karışık yağmur şeklinde görülecek yağış, yüksek kesimlerde ise kar yağışı şeklinde etkili olacak.

Belediye ekipleri araçlarını gündüz yerleştirdi

İstanbul’da meteoroloji tarafından yapılan kar yağışı uyarıları sonrasında belediye ekiplerini gündüz saatlerinde harekete geçirmişti . Belediye ekipleri ana yollara kar küreme ve tuzlama araçları yerleştirildi.

İstanbul'daki sürücü ve vatandaşların herhangi bir sorun yaşamaması için İBB ekipleri kar küreme ve tuzlama araçlarıyla, ana yollarda önlemlerini aldı.

Etkisini bugün arttıracak

Sıcaklıkların hissedilir derecede düşmesiyle İstanbul'da karla karışık yağmur, yüksek kesimlerde etkisini göstermeye başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün haftalık hava bilgilendirme raporu, 6 Aralık Çarşamba günü sıcaklıkların 3-7 derece arasında olacağını bildirdi.

İstanbul'daki karla karışık yağmur ve kar yağışının, bugün etkisini hissedilir derecede göstermesi bekleniyor. Uzmanlar, İstanbul'daki vatandaşların ve sürücülerin sabah saatlerinden itibaren trafikte dikkatli olması uyarısını yaptı.

İstanbul'da hava durumu için tıklayınız

İstanbul'da beklenen kar yağışı başladı
OYNAT 01:29
İstanbul'da beklenen kar yağışı başladı
İstanbul'un Anadolu Yakasında ve Avrupa Yakası'nın bazı yüksek kesimlerinde beklenen kar yağışı başladı. Hava sıcaklıklarının hissedilir derecede düşmesiyle birlikte, akşam saatlerinde İstanbul'da Sarıyer ve Çekmeköy ilçelerinde karla karışık yağmur şeklinde beklenen mevsimin ilk karı düştü.

İstanbul'da yıllar sonra bir ilk gerçekleşecek
GÜNDEM
İstanbul'da yıllar sonra bir ilk gerçekleşecek

İstanbul'da kar araçları belirli noktalara yerleştirildi
GÜNDEM
İstanbul'da kar araçları belirli noktalara yerleştirildi

Meteorolojiden sonra bir uyarı da İSKİ'den geldi
GÜNDEM
Meteorolojiden sonra bir uyarı da İSKİ'den geldi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.