Gündem İstanbulda hava trafiği karıştı

İstanbul'da hava trafiği karıştı

Atatürk Havalimanı'ndan kalkan yolcu uçağının motor kısmındaki arıza nedeniyle Atatürk Havalimanı'na acil iniş yapması, uçak seferlerinin aksamasına neden oldu. İstanbul'da hava trafiğinin karıştığı ifade edilirken, yolcuların saatlerdir beklediği belirtiliyor.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA DHA
İstanbulda hava trafiği karıştı
Türk Hava Yolları'na (THY) ait Airbus A320 tipi uçağın, motor kısmındaki arıza nedeniyle Atatürk Havalimanı'na acil iniş yapması, uçak seferlerinin aksamasına neden oldu.

Alınan bilgiye göre, THY'nin Milano-İstanbul seferini yapan yolcu uçağının acil iniş yaparken pistten çıkarak toprak alanda durması, İstanbul'da hava ulaşımını etkiledi.

Yurtiçi ve yurtdışından 45 sefer karşılıklı olarak iptal edildi, Atatürk Havalimanı'na inmesi planlanan bazı uçaklar, Sabiha Gökçen Havalimanı'na yönlendirildi.

Uçakta, uzman ve teknik ekiplerce başlatılan inceleme çalışmalarının devam ettiği ve pistin kullanıma kapalı olduğu öğrenildi.

Yolcular saatlerdir bekliyor

Motor kısmı alev alarak acil iniş yapan Türk Hava Yolları (THY) Milano-İstanbul uçağın ardından İstanbul'da hava trafiği karıştı. Piste toprak zemine girerek durabilen THY uçağını kurtarma çalışmaları devam ederken, Atatürk Havalimanı'ndan kalkış yapması planlanan uçaklar saatlerdir park yerinde bekliyor.

97 yolcusu bulunan THY'nin Milano-İstanbul seferini yapan TC-JPE kuyruk tescilli, Airbus A320 tipi yolcu uçağı Atatürk Havalimanı'na iniş için alçaldığı sırada motoru alev almış ve piste iniş yaptıktan sonra toprak zemine çıkarak durabilmişti. Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) ekipleri toprağa saplanan uçağı kurtarma çalışmaları halen devam ederken, İstanbul'da uçuş trafiği arap saçına döndü. Kalkış için sıra bekleyen uçaklar saatlerdir park yerinde beklerken, yolcular ise uçak içerisinde bekliyor. İniş için sıra bekleyen uçaklar ise havada tur atarken, yakıt kritiğine giren uçaklar ise Esenboğa, İzmir Adnan Menderes ve Sabiha Gökçen Havalimanı'na yönlendiriliyor. Yetkililer toprağa saplanan uçağın 1 saat içerisinde kurtarılacağını söyledi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.