Gündem İstiklal Madalyası kurtuluş gününde

İstiklal Madalyası kurtuluş gününde

Meclis’te kabul edilen düzenlemeyle Şanlıurfa da İstiklal Madalyası’na kavuşuyor. Kentin kurtuluş yıldönümünde madalyası Meclis Başkanı Kahraman ile Başbakan Davutoğlu ve kabine üyelerinin katıldığı törenle verilecek. Aynı gün Bakanlar Kurulu da kentte toplanacak.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
İstiklal Madalyası kurtuluş gününde
Şanlıurfa'ya İstiklal Madalyası, pazartesi günü Meclis Başkanı Kahraman tarafından, Başbakan Davutoğlu ve kabine üyelerinin de katılacağı törenle takdim edilecek. Aynı gün bu kentte toplanacak Bakanlar Kurulu'nun gündeminde kentin üç önemli projesi de olacak.

Kurtuluş Savaşı'nın sembol illerinden Şanlıurfa'ya, İstiklal Madalyası takdim edilmesine dair düzenlemenin önceki gün Meclis'te kabul edilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da kanunu onayladı. Düzenleme, dünkü Resmi Gazete'de yer aldı. Kararın yayımlanmasıyla birlikte süreç tamamlandı. Şanlıurfa, İstiklal Madalyası'na, kentin kurtuluş tarihi olan 11 Nisan Pazartesi günü kavuşacak.

Şanlıurfa'nın tarihi günü için yarın, tarihi mekanları da içine alan 11 kilometrelik 11 Nisan Koşusu gerçekleştirilecek. Türk Yıldızları, kent semalarında uçuş yapacak. Mehter takımı da gösterilere eşlik edecek. Madalyanın takdimi, Pazartesi günü Meclis Başkanı İsmail Kahraman tarafından, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Bakanlar Kurulu'nun da katılacağı törenle Şanlıurfa'da yapılacak.

13 YIL SONRA İLK

11 Nisan'da madalya takdiminin yanı sıra, Bakanlar Kurulu Şanlıurfa'da toplanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, başbakanlığı döneminde 2003 yılında, Erzurum Kongresi'nin 84. yıldönümü dolayısıyla kabineyi Erzurum'da toplamıştı. 1996'da Mesut Yılmaz'ın başbakanlığında, Bakanlar Kurulu toplantısı Diyarbakır'da yapılmıştı. Bakanlar Kurulu, Davutoğlu başkanlığında Şanlıurfa'da ilk kez toplanacak.

ÜÇ PROJE MASADA

Bakanlar Kurulu'nda, gündemdeki konuların yanı sıra GAP Vadisi Projesi, Karakoyun ve Akpınar Derelerine su bırakma ve Eyyübiye, Haliliye ve Karaköprü ilçelerine hafif raylı sistem ele alınacak.  AYFER MALLI - ANKARA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.