Gündem Kahramanpolise ödül

Kahraman polise ödül

Hatay Valiliği, sınır bölgesinde yaralı halde bulduğu kadını 2 kilometre sırtında taşıyarak ambulansa ulaştıran polis memuru ve ekip arkadaşını ödüllendirdi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Başpolis Ömer Kılınçarslan, Suriyeli kadını, 2 kilometre sırtında taşıyarak ambulansa ulaştırmıştı.
Başpolis Ömer Kılınçarslan, Suriyeli kadını, 2 kilometre sırtında taşıyarak ambulansa ulaştırmıştı.

Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki sınır bölgesinde yaralı halde bulduğu Suriyeli kadını 2 kilometre sırtında taşıyarak ambulansa ulaştıran Başpolis Ömer Kılıçarslan ve ekip arkadaşına, Hatay Valisi Erdal Ata tarafından takdir belgesi verildi. İl Emniyet Müdürlüğündeki ödül programında, Vali Ata, bu davranışın Türk polisinin ne kadar vefakar olduğunun bir göstergesi olduğunu vurguladı.

Polis memuru, Kılıçarslan, “Sadece görevimizi yaptık” demişti.

ÖRNEK TUTUM

Ata, “Bir taraftan asayiş ve güvenliğin sağlanması için emniyet ve jandarmamız gece ve gündüz mesai mefhumu gözetmeksizin çalışırken, bir yandan da bu tür durumlara duyarsız kalmayıp örnek bir tutum sergilemişlerdir. Arkadaşlarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı. Ata, konuşmasının ardından Başpolis Ömer Kılıçarslan ve görev arkadaşı polis memuru Medet Yalçın Bakoğlu’na takdir belgelerini verdi.

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.