Gündem Kayapınar 1 Liseler arası tiyatro şenliği coşkuyla sona erdi

”Kayapınar 1. Liseler arası tiyatro şenliği” coşkuyla sona erdi

Kayapınar Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen “1. Liseler Arası Tiyatro Şenliği” sona erdi. 9-17 Mayıs tarihleri arasında Kayapınar ilçesindeki 13 okulun katıldığı Tiyatro Şenliğinde bu okullarda öğrenim gören 350 öğrenci ilk kez sahne deneyimi yaşadı. 10 gün süren ve 5 bin kişinin izlediği Tiyatro Şenliği’nde 13 farklı oyun sergilendi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
”Kayapınar 1. Liseler arası tiyatro şenliği” coşkuyla sona erdi
”Kayapınar 1. Liseler arası tiyatro şenliği” coşkuyla sona erdi

7 Dalda ödül verildi

Cigerxwîn Gençlik Kültür ve Sanat Merkezi’nde 1. Liseler Arası Tiyatro Şenliği’nin düzenlendiği ödül törenine Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Arif Karaman, Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, Okul Müdürleri, Öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Jüri üyelerince yapılan değerlendirmeler sonucu, En iyi erkek, en iyi kadın, en iyi yardımcısı erkek, en iyi yardımcı kadın, en iyi oyun, en iyi yönetmen ve jüri özel ödülü olmak üzere 7 dalda ödül verildi.

Törende Kaymakam ve Başkan V. Arif Karaman ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ak tarafından dereceye giren öğrencilere ödülleri dağıtıldı.

“Şenliği geleneksel bir etkinlik haline getirmeyi hedefliyoruz”

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Arif Karaman, Bu yıl ilkini düzenledikleri Tiyatro Şenliğini geleneksel bir etkinlik haline dönüştürmeyi hedeflediklerini belirterek, “Tiyatro Şenliğine hazırlanan okullarımıza kostüm ve sahne desteği Belediyemiz tarafından sağlandı. Ödül gecesi ile gençlerimizin kültür ve sanat etkinliklerine katılımının teşvik edilmesini sağlıyoruz. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.