Gündem Kılıçdaroğlundan Ahmet Hakan yorumu

Kılıçdaroğlu'ndan Ahmet Hakan yorumu

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan'ın darbedilmesine ilişkin "Toplumdaki gerginliğin bu noktaya taşınması bizde ciddi endişeler yaratıyor. Medyaya yönelik saldırılar konusunda hükümetin çok dikkatli ve tutarlı adımlar atması bizim en büyük arzumuz" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Kılıçdaroğlundan Ahmet Hakan yorumu
Kılıçdaroğlu, partisince düzenlenen bazı etkinliklere katılmak üzere THY'nin tarifeli seferiyle İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Fransa'nın Lyon kentine hareket etti.

Uçuş öncesinde basın mensuplarının gazeteci Ahmet Hakan'ın darbedilmesine ilişkin sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, "Sabahleyin aradım. Son derece üzgünüm" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, Hakan'ın önce ölümle tehdit edildiğini ardından da fiziki saldırıya muhatap olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Toplumdaki gerginliğin bu noktaya taşınması bizde ciddi endişeler yaratıyor. Medyaya yönelik saldırılar konusunda hükümetin çok dikkatli ve tutarlı adımlar atması bizim en büyük arzumuz. Bu olayın faillerinin bulunması için de umuyorum, güvenlik güçleri üstlerine düşen görevleri yerine getirmiş olurlar. Kendisine, Hürriyet ailesine 'geçmiş olsun' diyorum."

Kılıçdaroğlu, "Bazı köşe yazarları Ahmet Hakan'a tehditte bulunmuştu. Bununla alakası olabilir mi?" şeklindeki bir soru üzerine ise "Köşe yazarları arasındaki polemiklere bizim şu veya bu şekilde dahil olmamız doğru değil. Ama bugün bir gerçek var. Bu gerçek de nedir? Gazetecinin açıkça saldırıya uğramış olması. Bizi üzen noktada budur" ifadelerini kullandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.