|

Kiss'den Kocasinan'ın teknolojisine alkış

Kocasinan Belediyesi'ni ziyaretinde Başkanı Mustafa Çelik’in teknolojik sunumunu ayakta alkışlayan Macaristan’ın Ankara Büyükelçisi Gabor Kiss, "Geliştirdiğiniz projelerin bir bölümüne Macaristan’ı da dahil etmenizi bekliyoruz" dedi.

Yeni Şafak
10:46 - 19/11/2014 Çarşamba
Güncelleme: 08:48 - 19/11/2014 Çarşamba
IHA

Macaristan’ın Ankara Büyükelçisi Gabor Kiss, Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i makamında ziyaret etti. Büyükelçi Kiss, Başkan Çelik'in teknolojik sunumunu ayakta alkışladı. Macaristan Fahri Konsolosu Osman Şahbaz’ın da katıldığı ziyarette konuşan Başkan Mustafa Çelik, ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirterek güler yüzlü, cana yakın, samimi ve sıcak kanlı olan Büyükelçi Kiss’i Kocasinan’da ağırlamaktan onur duyduğunu ifade etti. 


'PROJELERİNİZE BİZİ DE DAHİL EDİN'

Kocasinan Belediye Başkanı seçilmesinden dolayı Başkan Çelik’i tebrik ederek başarılar dileyen Büyükelçi Kiss, "Kardeş şehir protokolü çerçevesinde Kayseri’ye çok sık ziyaretlerim oldu. Kayseri'de yaşanan gelişmeleri ve yenilikleri yakından gözlemledim. Kayseri'nin en önemli belediyesini ziyaret etmek için buradayım. İki ülke arasındaki kardeşlik münasebetine büyük önem veriyoruz. Bu ilişkilerin daha renkli hale gelmesi, ilerletilmesi ve derinleşmesi için çaba gösteriyoruz. Gençlere ve öğrencilere yönelik geliştirdiğiniz projelerin bir bölümüne Macaristan’ı da dahil etmenizi bekliyoruz.” dedi.


'GELİŞİM İŞBİRLİĞİNE BAĞLI'

Kocasinan’ın Kayseri’nin giriş kapısı konumunda bulunduğunu; Havaalanı, Tren Garı, Otobüs Terminali, Valilik gibi önemli kurumların Kocasinan sınırları içerisinde bulunduğunu vurgulayan Başkan Mustafa Çelik ise, şehre gelen misafirlere şehri en güzel şekilde sunmak için keyifli bir sorumlulukları olduğunu söyledi. Kayseri’deki gelişimi ve değişimi kurumlar arasında sağlanan işbirliğine bağlayan Başkan Çelik; “Göreve geldiğimiz günden bu yana farklı projeler geliştirdik. Bu kapsamda ilçemiz sınırları içerisindeki başarılı lise son sınıf öğrencilerini Avrupa'da bilim müzeleri gezisine götürdük. Yaptığımız bu çalışma Türkiye’de ilk olması bakımından bizim için büyük önem taşıyor. Önümüzdeki yıl gerçekleştireceğimiz geziye Macaristan’ı da dahil edeceğiz” dedi.

#kocasinan
#kiss
#macaristan
10 yıl önce