Gündem Kocaelinden Diyarbakıra kardeşlik parkı

Kocaeli’nden Diyarbakır’a kardeşlik parkı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Diyarbakır’da 40 bin metrekare alan üzerine inşa edilen ‘Diyarbakır-Kocaeli Kardeşlik Parkı’ tamamlandı. Bölgenin çehresini değiştiren parkta birçok spor ve sosyal donatı kullanıma sunuldu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şehrin yanı sıra Güneydoğu Bölgesi’nde bulunan birçok şehre de yatırım desteği veriyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şehrin yanı sıra Güneydoğu Bölgesi’nde bulunan birçok şehre de yatırım desteği veriyor.

Vatandaşların dinlenme ve spor yapmaları için Kocaeli’nin birçok yerine park ve spor tesisleri yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şehrin yanı sıra Güneydoğu Bölgesi’nde bulunan birçok şehre de yatırım desteği veriyor. Bu kapsamda Diyarbakır’da içerisinde birçok spor ve sosyal donatının bulunduğu ‘Diyarbakır-Kocaeli Kardeşlik Parkı’ inşa edildi. Bölgenin çehresini değiştiren park, 40 bin metrekare alan üzerine kuruldu.

FERAH BİR ALANDA SPOR İMKANI

Geniş bir alan üzerine kurulan park içerisinde birçok spor alanı bulunuyor. Parkta 13 bin 500 metrelik alanda yürüyüş yolu, koşu parkı ve meydan, engelli fitness alanı, fitness alanı, basketbol ve futbol sahaları inşa edildi. Spor alanlarıyla vatandaşlar rahat bir şekilde spor yapıp, stres atabilme imkanı buldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, geçtiğimiz yıl Diyarbakır’a günübirlik bir resmi ziyarette bulunmuş ve parkın inşa çalışmalarını yerinde incelemişti.

BİRÇOK SOSYAL DONATI İNŞA EDİLDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan parka, spor alanlarının yanı sıra birçok sosyal donatı da inşa edildi. Parka 109 adet aydınlatma direği, 20 bin metrekare rulo çim serimi, 3 adet oyun grubu, bin 300 metre Midyat taş kaplama taş duvar ve korkuluk, 9 adet ferforje giriş kapısı, 2 adet konteyner engelli WC, 4 adet ikili döküm çeşme, 5 adet altıgen kamelya, 54 adet Japon tipi kamelya, 92 adet bank, 80 adet çöp kovası, zaman ayarlayıcı otomatik sulama sistemi konuldu.

300 ADET FARKLI TÜRDE AĞAÇ DİKİLDİ

Proje kapsamında birer adet 250 tonluk su deposu, makine dairesi, engelli oyun grubu, Midyat taş kaplama ana giriş kapısı, süs havuzu, gölkafe binası, kafeterya binası, çimtepe WC binası, sosyal tesis soyunma duş ve WC binası, Osmanlı çeşmesi inşa edildi. Ayrıca park içerisine bin 300 adet ağaç ve 10 bin adet çalı dikimi yapıldı.

REKLAM

Maide Restoran’ın mönüsü sağlıklı

Öte yandan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinden Antikkapı A.Ş.’ye bağlı Maide Restoran’da, Bilinçli Ebeveyn, Sağlıklı İdeal Nesiller Derneği’nin (Besin-Der) işbirliğiyle sağlıklı çocuk menüsü uygulaması hayata geçirildi. Maide Restoran’da gerçekleştirilen uygulamanın tanıtım toplantısında sağlıklı çocuk menüsündeki hiçbir besinde katkı maddesi, koruyucu madde, trans yağ, nişasta bazlı şeker, GDO’lu ürün bulunmadığı ifade edildi.

Yerli mama üretimi suistimal edildi
EKONOMİ
Yerli mama üretimi suistimal edildi

Berlin katilleri korudu
DÜNYA
Berlin katilleri korudu
En güzel Berat Kandili mesajları
Gündem

En güzel Berat Kandili mesajları

En güzel Berat kandili mesajları. 19 Nisan Cuma gecesi Berat Kandili idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek kandillerde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güncel, anlamlı, resimli, kısa, güzel Berat Kandil mesajlarını derledik. Siz de aile fertlerinize, akrabalarınıza, dostlarınıza, sevdiklerinize SMS, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden en güzel resimli Berat Kandili kutlama mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları...
Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı
Gündem

Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı

ÖSYM’ye yönelik FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra ev hapsi şartıyla serbest bırakılan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir’in ifadesi ortaya çıktı. FETÖ üyesi olmadığını belirten Demir, kendi döneminde soru sızdırıldığı iddiasını da reddederek, "Hiçbir sınavın sorusu sızdırılmamıştır. En üst düzeyde önlemleri bir başkan olarak aldım. Bu sınav sorularının sızdırıldığına dair de somut bir delil mevcut değildir" dedi.
İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı
Gündem

İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı

İBB'de dün göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun, medyaya yansıyan 'antrikot' videosunun kurgu olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu'nun yemek menüsünü sorduğu yerin yemekhane değil İBB Özel Kalem Müdürlüğü'ne ait çay ocağı olduğu öğrenildi. İBB eski Başkanı Uysal'ın ekibi videoya karşı "İBB Yemekhanesi’nde tüm personele aynı yemek çıkmaktadır. Bugüne kadar Başkan da bu yemekten yemiştir" açıklaması yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.