Gündem Kocaelinden Diyarbakıra kardeşlik parkı

Kocaeli’nden Diyarbakır’a kardeşlik parkı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Diyarbakır’da 40 bin metrekare alan üzerine inşa edilen ‘Diyarbakır-Kocaeli Kardeşlik Parkı’ tamamlandı. Bölgenin çehresini değiştiren parkta birçok spor ve sosyal donatı kullanıma sunuldu.

Yeni Şafak
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şehrin yanı sıra Güneydoğu Bölgesi’nde bulunan birçok şehre de yatırım desteği veriyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şehrin yanı sıra Güneydoğu Bölgesi’nde bulunan birçok şehre de yatırım desteği veriyor.

Vatandaşların dinlenme ve spor yapmaları için Kocaeli’nin birçok yerine park ve spor tesisleri yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şehrin yanı sıra Güneydoğu Bölgesi’nde bulunan birçok şehre de yatırım desteği veriyor. Bu kapsamda Diyarbakır’da içerisinde birçok spor ve sosyal donatının bulunduğu ‘Diyarbakır-Kocaeli Kardeşlik Parkı’ inşa edildi. Bölgenin çehresini değiştiren park, 40 bin metrekare alan üzerine kuruldu.

FERAH BİR ALANDA SPOR İMKANI

Geniş bir alan üzerine kurulan park içerisinde birçok spor alanı bulunuyor. Parkta 13 bin 500 metrelik alanda yürüyüş yolu, koşu parkı ve meydan, engelli fitness alanı, fitness alanı, basketbol ve futbol sahaları inşa edildi. Spor alanlarıyla vatandaşlar rahat bir şekilde spor yapıp, stres atabilme imkanı buldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, geçtiğimiz yıl Diyarbakır’a günübirlik bir resmi ziyarette bulunmuş ve parkın inşa çalışmalarını yerinde incelemişti.

BİRÇOK SOSYAL DONATI İNŞA EDİLDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan parka, spor alanlarının yanı sıra birçok sosyal donatı da inşa edildi. Parka 109 adet aydınlatma direği, 20 bin metrekare rulo çim serimi, 3 adet oyun grubu, bin 300 metre Midyat taş kaplama taş duvar ve korkuluk, 9 adet ferforje giriş kapısı, 2 adet konteyner engelli WC, 4 adet ikili döküm çeşme, 5 adet altıgen kamelya, 54 adet Japon tipi kamelya, 92 adet bank, 80 adet çöp kovası, zaman ayarlayıcı otomatik sulama sistemi konuldu.

300 ADET FARKLI TÜRDE AĞAÇ DİKİLDİ

Proje kapsamında birer adet 250 tonluk su deposu, makine dairesi, engelli oyun grubu, Midyat taş kaplama ana giriş kapısı, süs havuzu, gölkafe binası, kafeterya binası, çimtepe WC binası, sosyal tesis soyunma duş ve WC binası, Osmanlı çeşmesi inşa edildi. Ayrıca park içerisine bin 300 adet ağaç ve 10 bin adet çalı dikimi yapıldı.

REKLAM

Maide Restoran’ın mönüsü sağlıklı

Öte yandan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinden Antikkapı A.Ş.’ye bağlı Maide Restoran’da, Bilinçli Ebeveyn, Sağlıklı İdeal Nesiller Derneği’nin (Besin-Der) işbirliğiyle sağlıklı çocuk menüsü uygulaması hayata geçirildi. Maide Restoran’da gerçekleştirilen uygulamanın tanıtım toplantısında sağlıklı çocuk menüsündeki hiçbir besinde katkı maddesi, koruyucu madde, trans yağ, nişasta bazlı şeker, GDO’lu ürün bulunmadığı ifade edildi.

Yerli mama üretimi suistimal edildi
EKONOMİ
Yerli mama üretimi suistimal edildi

Berlin katilleri korudu
DÜNYA
Berlin katilleri korudu

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.