Gündem Küçükçekmecede bitmeyen İSKİ çilesi Vatandaş bir aydır perişan

Küçükçekmece’de bitmeyen İSKİ çilesi: Vatandaş bir aydır perişan

Küçükçekmece’de bir aydır bitmeyen İSKİ çalışması vatandaş ve çevre esnafın tepkisine yol açtı. Esnaf, çalışmalar nedeniyle araçlarıyla sokağa giremezken, kadınlar ise çocuk arabalarıyla yolda yürürken adeta çile çekiyor. Vatandaşlar, "Yetkililere söyledik ama kimse ilgilenmiyor. Perişan olduk, sürekli böyle yıkıyorlar, yapıyorlar tekrar bozuyorlar. Kavgalar, kazalar oluyor. Ambulans bile giremez buraya" diyerek isyan etti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Küçükçekmece’de bitmeyen İSKİ çilesi: Vatandaş bir aydır perişan
Vatandaşlar kaldırıma konan taşlar, oluşturulan çukurlar ve çamur nedeniyle yürümekte zorluk çekiyor.

İstanbul Küçükçekmece Kanarya Mahallesi Huzur Sokak üzerinde yaklaşık bir aydır, İSKİ tarafından başlatılan kazı çalışmaları devam ediyor. Bitirilemeyen çalışmalar nedeniyle sokak araç trafiğine kapatılırken, vatandaşlar ise kaldırıma konan taşlar ve oluşturulan çukurlar nedeniyle yürümekte zorluk çekiyor.

Kazının yapıldığı sokakta araçlarıyla giremeyen esnaf duruma tepki gösterdi. Bebek arabalarıyla sokakta yürümeye çalışan kadınlar ise adeta çile çekiyor. Çevre sakinleri ise çalışmaların yavaş ilerlediğini iddia ederek bir an önce sona ermesini istedi.

'BİZİ REZİL ETTİLER'

Sokakta tekstil işiyle uğraşan ve ürün getirip götüren esnaf Mehmet Bora, “Bu bir aydır böyle, çektiğimiz çile. Arabayı sokamıyoruz, mal indiremiyoruz nasıl olacak bu halimiz. Sürekli böyle yıkıyorlar, yapıyorlar tekrar bozuyorlar, tekrar yapıyorlar. İSKİ yapıyor, kim yapıyorsa bizi rezil ettiler. Paraları çok herhalde böyle yapıyor. Millet rezil oldu, ne zaman gelsem böyle, arabamız var ama malımızı getiremiyoruz buraya” diye konuştu.

'İSKİ'Yİ ARIYORUZ KİMSE CEVAP VERMİYOR'

Yemek işini yaptığını tozdan ve çamurdan kapıyı açamadığını anlatan esnaf Selman Ece, “Bu en az bir ay oldu, sözde yapıyorlar. Gidiyorlar yukarıya kadar, gelip baştan bir daha yıkıyorlar, bunların amacı nedir bilmiyoruz. Soruyoruz, yetkili kim tam olarak ne zaman bitecek bilelim. Yetkili yok diyorlar. Bir hafta geçiyor bir daha baştan başlıyorlar. Perişan olmuşuz, iş yerimizi yemek götürüyoruz, tekstiller var. burada kavga bile oldu bu yüzden, iki üç tane kaza oldu. Bu sabah geldim arabam kaldı, iki üç kişi geldi zor arabayı çıkardık. Millet telefon açıyor, İSKİ’ye açıyor, kimse ilgilenmiyor. Kim ilgileniyorsa lütfen bir an önce bu mağduriyeti gidersin” ifadelerini kullandı.

İstanbul'da suya yüzde 15.62 zam yapıldı
GÜNDEM
İstanbul'da suya yüzde 15.62 zam yapıldı

'AMBULANS BİLE GİREMEZ BU SOKAĞA'

Evinde yaşlı ve hasta insanların olduğunu doktora götürürken sokağın başına kadar yürütmek zorunda kaldığını sokakta ikamet eden Servet Aslan isimli vatandaş ise, “En az iki üç sefer bunu yetkililere söyledik, gelip yapacaklarını söylediler. Milenyum çağında çar çamur içerisinde, insanlar geçemiyor, binaların içi çamur dolmuş. Her halde bir on sefer şikayet ettim, her defasında yetkililere söyleneceği söylendi ama hiçbir sonuç alamadık. Ortalama 1 aydır böyle, geçemiyoruz buradan, normal şartlarda yürüyemiyoruz. Yaşlılar var, bebek arabası olan insanlar var, kadınlar çocuklar var. Ne arabalar geçebiliyor, ambulans dahi giremez şu sokağa” dedi.

İSKİ’nin arıtma tesisinde korkutan görüntü: Deşarj işlemi sırasında kararan dere denize döküldü
OYNAT 00:59
İSKİ’nin arıtma tesisinde korkutan görüntü: Deşarj işlemi sırasında kararan dere denize döküldü
İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Müdürlüğü'ne bağlı Ataköy İleri biyolojik Atıksu arıtma tesisinden Ayamama deresine deşarj işlemi havadan görüntülendi. Deşarj işlemi sırasında kararan derenin denize döküldüğü görüldü.

İSKİ'nin beton blok taşıyan kamyonu otomobilin üzerine devrildi: 1ölü
OYNAT 00:42
İSKİ'nin beton blok taşıyan kamyonu otomobilin üzerine devrildi: 1ölü
Beykoz'da İSKİ'nin beton blok taşıyan kamyonu, seyir halindeki bir otomobilin üzerine devrildi. Otomobildeki kişi olay yerinde hayatını kaybetti.

Yine İSKİ hattı patladı, su apartman boyuna ulaştı
OYNAT 00:47
Yine İSKİ hattı patladı, su apartman boyuna ulaştı
İSKİ'nin çalışması sırasında yine bir su borusu patladı. Üsküdar Selamı Pak Caddesi üzerinde yapılan çalışmalar esnasında isale su borusu hattı patladı. Borudan fışkıran sular apartman boyuna ulaştı. Ekiplerin müdahalede gecikmesi nedeniyle tonlarca su boşa aktı.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.