Gündem Kültür bayramı Kitap ve gazetede KDV kalktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Kitapta KDV yok

Kültür bayramı: Kitap ve gazetede KDV kalktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKM’nin temel atma töreninde yayıncılara tarihi bir müjde verdi. Kitap ve süreli yayınlarda KDV’nin sıfıra düşürüleceğini açıklayan Erdoğan, “Artık kitapta, dergide, gazetede KDV olmayacak. Artık hiç kimse, hiçbir kesim kültür ve sanatta ülkemizi vasata mahkum edemeyecek” dedi. Erdoğan ikinci müjdeyi de Rami Kışlası için verdi: Rami Kışlası İstanbul’un en büyük kütüphanesi olacak. Rami Kışlası’nda 6 milyon ciltlik bir kütüphane açacağız. Pahalı sebze ve meyveyle sonuna kadar mücadele edeceklerini belirten Erdoğan, “Hale denetime giden müfettişlerimizi dövmeye kalktılar. Devlet nasıl teröristlerin işini bitirdiyse halde terör estirenlerin işini de biz en kısa sürede bitiririz” diye konuştu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKM’nin temel atma törenina katıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKM’nin temel atma törenina katıldı.

Atatürk Kültür Merkezi Projesi'nin temel atma töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki müjde verdi. Kitap ve süreli yayınlardaki KDV muafiyetinin yayıncı ve satıcıları kapsayacak şekilde genişletileceğini söyleyen Erdoğan, "Artık kitapta, dergide ve gazetede KDV olmayacak" dedi. Erdoğan, Rami Kışlası’nda 6 milyon ciltlik bir kütüphanenin de yapılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi Projesi'ni temel atma törenine katıldı. Erdoğan konuşmasında iki müjde verdi. Kitap ve süreli yayınlardaki KDV muafiyetinin yayıncı ve satıcıları kapsayacak şekilde genişletileceğini söyleyen Erdoğan, "Kitapta, dergide, ve gazetede KDV olmayacak" ifadelerini kullandı. Rami kışlasında büyük bir kütüphane yapılacağını da müjdeleyen Erdoğan, AKM için "Jakoben zihniyete karşı dikilmiş bir zafer anıtı olacak" dedi.

AKM HER TÜRLÜ İHTİYACI KARŞILACAK

Erdoğan özetle şunları söyledi: “Atatürk Kültür Merkezi Projesi'nin, İstanbullumuz ve tüm Türkiye için hayırlı olmasını diliyorum. Proje her türlü ihtiyaca cevap verecek şekilde hazırlandı. Bakanlığımızdan TOKİ'ye belediyemizden işçilerimize kadar şimdiden teşekkür ediyorum. İnşallah yoğun bir mesai ile çalışıp 2 yıl gibi kısa bir sürede tamamlayıp sanatseverlerin hizmetine sunacağız.

MARJİNAL ÇEVRELER ENGELLEMEYE ÇALIŞTI

Bazı marjinal çevreler projemizi engellemek için çalıştılar. Sokakları karıştırarak projeyi sabote etmeye çalıştılar. AKM'nin yerine AVM yapacağımız, cami yapacağımız, ismini değiştireceğimizi söylediler. Aynı şeyi Harbiye'yi yaparken de söylediler. Eski yapının yıkılıp daha modern bina yapılmasına karşı çıkanlar ideolojik bağnazlıkla hareket ediyordu. Bu sözde sanatseverlerin Gezi olaylarında neler yaptıklarını milletimizi nasıl aşağıladıklarını terör örgütlerinin paçavralarıyla buradaki eski binayı nasıl kirlettiklerini hepimiz çok iyi biliyoruz. Güya AKM hassasiyetiyle hareket edenler Gezi'de AKM'yi demokrasimize saldırmanın esnafımızın malını mülkünü yağmalamanın aracı haline getirdiler. Ne yapacaktır seyir mi edecektik.

Erdoğan, 83 yaşındaki Meliha Nine ile bir araya geldi. Meliha Nine Erdoğan’a Türk bayrağı eşine ise el örmesi çorap hediye etti.

JAKOBEN ZİHNİYETE KARŞI ZAFER ANITI

Ne Gezi vandallığı döneminde ne de sonrasında tehditlere boyun eğmedik. Ülkemize ve İstanbul'a yakışır bir eser kazandırmak için yolumuza devam ettik. Temelini atacağımız bina sadece bir kültür merkezi değildir. Bu eser aynı zamanda son 5 yıldır milli iradeye kast eden, vatan, millet düşmanlarına verilmiş en güzel cevap olacaktır. İstanbul kendini bu projede bulacak. İstanbul kendini bu projede adeta millet kıraathanesiyle bulacak. İstanbul Atatürk Kültür Merkezi, milletin değerleriyle, inancıyla, insanımızın tarihi ve kültürüyle kavgalı, jakoben zihniyete karşı dikilmiş bir zafer anıtı olacaktır.

REKLAM

RAMİ KIŞLASINA KÜTÜPHANE

Sadece AKM'de değil Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü gibi tüm projelerimizde belirli kesimlerin saldırısına uğradık. Buradan bir müjde daha vereyim Rami Kışlası İstanbul'un en büyük kütüphanesi olacak. Rami Kışlası'nda 6 milyon ciltlik bir kütüphane açacağız. Türkiye'yi kendi malı gibi gören kimi çevreler yatırımlarla ilgili gösterdiği rahatsızlığı sanat ve kültür alanında da göstermiştir. Kendi kalıpları dışında hiçbir sanat tarızının varlığına katlanamıyorlar. Sanat hoşgörünün aracıdır.

Artık kitapta, dergide, gazetede KDV olmayacak. Artık hiç kimse, hiçbir kesim kültür ve sanatta ülkemizi vasata mahkum edemeyecek.

KİTAPTA KDV KALKIYOR

İki hafta sinema sektöründeki sorunları çözdük. Şimdi bir müjde daha veriyorum. Bu hafta Meclis'te görüşülecek bir kanunla kitapta ve süreli yayınlarda KDV oranının sıfıra düşürülmesi uygulaması, hem yayıncıları hem satıcıları kapsayacak şekilde genişletiliyor. Artık kitapta, dergide, gazetede KDV olmayacak. Artık hiç kimse, hiçbir kesim kültür ve sanatta ülkemizi vasata mahkum edemeyecek. Sanat ve sanatçı istismarını siyasetlerinin aracı görenler, Türkiye'nin kültür ve sanat hayatını körleştiremeyecek."

Salondaki binlerce kişi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sahneye çıkmasıyla Kayahan’ın “Bizimkisi Bir Aşk Hikayesi” şarkısını söyledi.
  • Haldeki terörün işini bitireceğiz
  • AKM’nin açılışının ardından İstanbullulara seslenen Erdoğan, konuşmasında fahiş fiyatları eleştirdi. Erdoğan, pahalı sebze mevye fiyatlarını ucuzlatmak için açılacak tanzim satış merkezlerinin hizmete alınacağını hatırlattı.
  • KAÇAĞA İZİN VERMEYİN
  • Erdoğan'ın yaptığı konuşmadan öne çıkan diğer başlıklar şöyle: " Önceden kahve dağıtıyorduk, şimdi çay dağıtacağız. Bu hazırlanan 250'şer gramlık çay poşetlerimiz var. Teşkilatımız bunları size teslim edecek siz de bunları teslim edeceksiniz ve keyifli saatler diyeceksiniz.
  • CHP; ÇÖP, ÇAMUR, ÇUKUR
  • Durmak yok yola devam. İstanbul'u 1 Nisan'dan itibaren daha da geliştirerek yola devam edeceğiz. Bugün AKM'nin yeni binasının temelini attı. 20 ay sonra AKM yeni haliyle bitmiş olacak. Muhteşem bir opera binası yapıyoruz. İstanbul'a da bu layık. İstanbul'da inşallah Binali Yıldırım kardeşimizle yola devam edeceğiz. CHP'yi 3 Ç ile tarif edersiniz; çöp, çamur, çukur... Şu anda övündüğümüz bir Bağcılar, bir Güngören varsa bu AK Parti belediyeciliğidir.
  • MÜFETTİŞLERİ DÖVECEKLERDİ
  • Hale denetime giden müfettişlerimizi dövmeye kalktılar. Neden? Kovana çomak sokulduğu için. Kendisini devletten güçlü gören varsa şunu bilsinler devlet nasıl teröristlerin işini bitirdiyse halde terör estirenlerin işini de biz en kısa sürede bitiririz.”

Yıkım başladı
GÜNDEM
Yıkım başladı

Kerkük diken üstünde
DÜNYA
Kerkük diken üstünde

AK Parti’de liste mesaisi başladı: 40 bin kişi masada
GÜNDEM
AK Parti’de liste mesaisi başladı: 40 bin kişi masada
/**/
400 bin bina risk altında

400 bin bina risk altında

​Binanızın riskli olup olmadığını tespit edebileceğiniz 7 detay.
Adres netleşiyor

Adres netleşiyor

Trakya'da taşınılacak yer için iki bölge öne çıkıyor.
Seçmenledalga geçiyorlar

Seçmenledalga geçiyorlar

​Aday oldukları partiler ve afişlerin sürekli değişmesi seçmenin de kafasını karıştırdı.
AK Parti'ninTBMM Başkan adayı

AK Parti'ninTBMM Başkan adayı

Temayül yoklamasından Mustafa Şentop çıktı.
Kar Trakya'dangiriş yapacak

Kar Trakya'dangiriş yapacak

Meteoroloji'den İstanbul için son dakika saatli uyarı.
100. Yıl genelgesi

100. Yıl genelgesi

Tasarlanan özel logo, tüm yazışmalarda kullanılacak.
Tamamı muvazzaf 295 askere gözaltı

Tamamı muvazzaf 295 askere gözaltı

​İstanbul'da FETÖ'nün kriptolarına operasyon.
200 asker kalacak

200 asker kalacak

​Beyaz Saray, ABD'nin Suriye'den çekilme sürecine ilişkin açıklama yaptı.

Gönüllere girdik

Gönüllere girdik

​AK Parti'nin Küçükçekmece adayı Temel Karadeniz yeni dönem projelerini, Yeni Şafak'a anlattı.
Hakem mağduru

Hakem mağduru

​F.Bahçe'den sonra G.Saray da Avrupa'ya veda etti.
'Serdar' turuelimizden aldı

'Serdar' turuelimizden aldı

Fenerbahçe, Avrupa Ligi'ne veda etti.
Yüzde 12 büyüdü

Yüzde 12 büyüdü

​Türkiye'nin borsada tek halka açık limanı olan Trabzon Limanı, yatırımcısını memnun ediyor.
Suriye'yi görüştüler

Suriye'yi görüştüler

Erdoğan ile Trump telefon görüşmesinde önemli kararlar aldı.
Brezilya sınırını kapatıyor

Brezilya sınırını kapatıyor

Maduro, kapatma kararını halkı korumak için aldı.
Konsept değişti:Bataklık kurutulacak

Konsept değişti:Bataklık kurutulacak

27 bin yeni personel ve 30 SİHA siparişinin anlamı ne?
Riskli binaları boşaltın

Riskli binaları boşaltın

Erdoğan'dan vatandaşlara çağrı: Kiranızı biz ödeyeceğiz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.