Gündem Küresel güçler pusuda

Küresel güçler pusuda

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) 2. Olağan Genel Kurulu tüm Türkiye'den katılan gönüllerinin katılmı ile İstanbul'da gerçekleştirdi. Programda konuşan KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan, Türkiye'nin ateş topuna çevrilen uluslararası gündemin bir parçası haline geldiğini söyledi.

Abone Ol Google News
Ayşenur Sarıgöz Yeni Şafak
Küresel güçler pusuda
Sümeyye Erdoğan üç yıl önce çıktıkları yolculukta çok güzel işler yaptıklarını söyledi.
"Ayrımcılığın, şiddetin, vicdani ve insani krizlerin had safhada olduğu bir küresel konjonktürün içindeyiz” diyen Sümeyye Erdoğan, “Ülkemiz yakın coğrafyamızdaki sorunların odak noktası haline getirilmeye çalışılıyor. Küresel güç odakları son on yılda güçlenen Türkiye'nin ilerlemesini sabote etmek üzere pusuda bekliyorlar” diye konuştu. Sivil toplum kuruluşlarının Türkiye'nin demokratikleşmesine daha fazla destek vermesi gerektiğini belirten Erdoğan, samimiyetin ve bir davaya inanmışlığın ölçüsünü fedakarlık olarak nitelendirdi.

YENİ ANAYASADA KADINA İHTİYAÇ VAR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ise Türkiye'nin yeni bir anayasaya ihtiyacı olduğunu belirterek, "Bizi zihniyetiyle kuşatan darbe anayasasından kurtulmaya ihtiyaç var. KADEM'in yeni anayasa konusunda öncü olmasını isteyenlerdenim. Türkiye'nin yeni anayasasında hem kadına hem KADEM'e ihtiyacı var" dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.