Gündem Liselilerden bal tadında çalıştay

Liselilerden ‘bal’ tadında çalıştay

Beşiktaş Anadolu Lisesi (BAL) 2019 yılının Evrensel Parlamento Çalıştayı’nı gerçekleştirdi. İstanbul Nişantaşı Üniversitesi Maslak 1453 Kampüsü’nde gerçekleştirilen ve akademisyenlerle öğrencileri bir araya getiren etkinlik, liseliler kadar üniversite öğrencileri tarafından da yoğun ilgi gördü.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Evrensel Parlamento Çalıştayı hatıra fotoğrafı.
Evrensel Parlamento Çalıştayı hatıra fotoğrafı.

Genel Sekreterliklerini Beşiktaş Anadolu Lisesi öğrencileri Eren Al ve Cemresu Duvarbaşı’nın, Genel Koordinatörlüğünü ise yine aynı lisenin öğrencilerinden Nilda Demir’in yaptığı Evrensel Parlamento’nun 2019 Çalıştayında 5 başlık altında; siyaset, güvenlik, ekonomi, sağlık, insan hakları ve sosyal dayanışma gibi konular masaya yatırıldı. Farklı konularda çalışma meclisleri kuran liseliler, 3 gün süren çalıştayda, evrensel konularda farkındalık oluşturmaya çalıştı. Beşiktaş Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından kurulan ve İstanbul’daki duyarlı, toplum bilincine sahip öğrencilere tartışma ortamı sunarak onların birlik beraberliğine katkı sağlamayı amaçlayan Evrensel Parlamento; aynı zamanda liselilerle üniversitelilerin ve akademisyenlerin kaynaşmasında aracılık rolü üstleniyor.


Birbirlerinin sesleri oldular
GÜNDEM
Birbirlerinin sesleri oldular

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.