Gündem Mahir Ünaldan CHPye flaş belge yanıtı

Mahir Ünal'dan CHP'ye flaş belge yanıtı

Mahir Ünal'dan CHP'ye flaş belge yanıtı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, açıklama yaptı. CHP Sözcüsü Tezcan'ın açıklamalarını "Sapla samanı karıştırır mahiyette" ifadeleriyle değerlendiren Ünal, "Bu mesele Türkiye ya da TBMM gündeminde değil bundan sonra mahkemede konuşulacaktır" dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Mahir Ünal
Mahir Ünal

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, açıklama yaptı. Ünal'ın açıklamasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Uyum yasaları konusunda uzunca zamandan beri, TBMM'de AK Parti grubundan ve diğer uzmanlardan oluşan heyet çalışmalarını sürdürmekteydi. Çalışmaların neticesinde bugün sayın Genel Başkanımızla yapılan çalışmaların istişaresini yapacağız. Daha önce de açıkladığımız gibi seçim ittifakı teknik bir konu, henüz konuşmak için erken. 15 Temmuz'dan sonra zaten yerli ve milli unsurlarla doğal bir ittifakımız var. MHP de bu çerçevede bizim müttefiklerimizden bir tanesi. Bunlar partinin yetkili kurullarında konuşulur değerlendirilir.

Rıza Zarrab açıklaması

Hapiste kalmamak için 'Amerikan devletiyle anlaştım' diyen bir kişinin ifadeleri üzerinden Türkiye'de eğer gündem belirlenecekse ve Amerikan yargısı üzerinden Türkiye'de bir hukuk işletilecekse, biz böyle bir anlayışı kabul etmiyoruz. Bu konuyu da konuşarak 17-25 Aralık'ı tekrardan Türkiye'nin ve dünyanın gündemine sunmak isteyenlerin de ekmeğine yağ sürmek istemiyoruz.

CHP'ye belge yanıtı

Bugün yapılan açıklama sapla samanı karıştırır mahiyette. Diyorsunuz ki, off shore cennetlerine para gönderdiği gibi tuhaf iddialar ortaya atıyorsunuz. Bu iddiayı ispat için sunduğunuz belgeler, bunu ispat eder nitelikte belgeler değil. Kaldı ki bu belgelerin de mahiyetini bilmiyoruz. Bu belgelerin niteliği, içeriği bizim tarafımızdan bilinmediği sürece ve iddianın ispatını da içermediği sürece bizim nezdimizde sahte olduğunu ifade ettik.

Bu mesele Türkiye ya da TBMM gündeminde değil bundan sonra mahkemede konuşulacaktır. Türkiye'nin gündemini rehin almaktan CHP vazgeçmelidir.

REKLAM

O  kağıtları getir
GÜNDEM
O kağıtları getir

Türkiye rehin alınamaz
GÜNDEM
Türkiye rehin alınamaz

Bürokrat
ABD’li mi
GÜNDEM
Bürokrat ABD’li mi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.