GündemMalatya Büyükşehir Belediyesinde 15 kişi açığa alındı

Malatya Büyükşehir Belediyesinde 15 kişi açığa alındı

Malatya Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın talimatıyla yapılan denetim sonucu tespit edilen usulsüzlüklerden dolayı 15 belediye personelinin açığa alındığı bildirildi.

Haber Merkeziİhlas
Malatya Büyükşehir Belediyesi
Malatya Büyükşehir Belediyesi

Malatya Büyükşehir Belediyesinde, görevlerinde usulsüzlük ve suistimal yaptığı belirlenen 15 personelin açığa alındığı bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, vatandaşlara kaliteli, hızlı ve doğru hizmetler vermek için çalışmaların sürdüğü, bunların bir kısmının kendi ekipleri, bir kısmının da ihale usulüyle gerçekleştiği belirtildi.

Çalışmaların kentte yaşayan herkesin sorumluluğu ve vebali gözetilerek yapıldığı kaydedilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

"Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır'ın bizzat talimatlarıyla Yol Asfalt Daire Başkanlığımızda 1 ay önce başlatılan ve devam eden titiz inceleme, araştırma ve denetimlerimiz sırasında birtakım usulsüzlüklere ve suistimallere ilişkin kayda değer bilgi ve belgelere ulaşılmıştır. Sayın başkanımızın direktifleri ve takipleriyle başlatılan bu incelemeler sonucu tespit edilen usulsüzlüklerden ötürü genel sekreter yardımcısı, daire başkanı, müdür, müdür yardımcısı, 3 kontrol mühendisi, memur, kadrolu işçi ve 6 hizmet alım personeli olmak üzere toplam 15 personel, soruşturmanın selameti açısından tedbir amacıyla açığa alınmıştır."

Öte yandan İçişleri Bakanlığından mülkiye müfettişlerinin talep edildiği ve konunun adli makamlara intikal ettiği bildirilen açıklamada, soruşturma sonucunun kamuoyuyla paylaşılacağı ifade edildi.

İrlanda'nın Türkiye şaşkınlığı
Spor

İrlanda'nın Türkiye şaşkınlığı

Hazırlık maçında Antalya'da Türkiye'ye 1-0 yenilen İrlanda Cumhuriyeti A Milli Futbol Takımı'nın teknik direktörü Martin O'Neill, "Türkiye, güçlü bir futbol takımı olduğunu sahada bir kez daha gösterdi. Gruplarını dördüncü bitirmeleri ise bizi şoke etti" dedi.
‘Alibaba’ esnafı Çin’e taşıyacak
Ekonomi

‘Alibaba’ esnafı Çin’e taşıyacak

Çinli e-ticaret devi Alibaba’nın Türkiye’deki esnafla birlikte çalışıp ortak projelere yürütmek için girişimde bulunduğu ortaya çıktı. Türk pazarına, Türkiye’de yatırım yaparak girmeye hazırlanan Alibaba, küçük firmalarla işbirliği yapmak ve bu firmaları Doğu Asya pazarına açmak istiyor.
Emre Çolak: Sokağa çıkmaya çekiniyorum
Spor

Emre Çolak: Sokağa çıkmaya çekiniyorum

Deportivo ile zor günler geçiren Emre Çolak, takımdaki durumu ve yaşananlar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Emre Çolak, Deportivo'nun ligdeki kötü durumu nedeniyle sokağa çıkmaya çekindiğini söyledi. Takımın kalite anlamında eksiği bulunmadığını söyleyen Emre Çolak, teknik direktörleriyle arasında herhangi bir sorun bulunmadığını da belirtti.
Ercüment Balakoğlu hayatını kaybetti
Hayat

Ercüment Balakoğlu hayatını kaybetti

Çocuklar Duymasın dizisinde Dursun karakteri ile gönüllerde taht kuran, usta sinema ve dizi oyuncusu Ercüment Balakoğlu hayatını kaybetti.
Boluspor-Fenerbahçe maçının özeti
Spor

Boluspor-Fenerbahçe maçının özeti

Sarı-lacivertliler, milli maçlar nedeniyle verilen arada yaptığı hazırlık müsabakasında Spor Toto 1. Lig ekibi Boluspor'a 6-2 mağlup oldu