|
Gündem

'Mavi Marmara' 12 yıl sonra uluslararası sularda bu kez Yunanistan'ın hedefi oldu

Yunanistan Sahil Güvenlik botları Ege'de uluslararası sularda seyir halinde olan ticari gemiye taciz ateşi açtı. Türk Sahil Güvenlik botlarının gitmesiyle Yunan unsurları bölgeyi terk etti. Geminin geminin 12 yıl önce İsrail'in saldırısına uğrayan ve sonrasında yük gemisine dönüştürülen Mavi Marmara olduğu ortaya çıktı.

12:07 . 11/09/2022 Pazar
AA
Yunan unsurlarının taciz ateşi açtığı gemi, Çanakkale Boğazı'nda bekletiliyor.

Yunan unsurlarının taciz ateşi açtığı gemi, Çanakkale Boğazı'nda bekletiliyor.

Yunanistan sahil güvenlik birimlerinin, Bozcaada açıklarında dün taciz ateşi açtığı "Anatolian" isimli geminin, önceki yıllarda yük gemisine dönüştürülen İsrail'in uluslararası sularda saldırdığı "Mavi Marmara" olduğu ortaya çıktı.

TACİZ ATEŞİ AÇILDI

Yunanistan sahil güvenlik unsurlarının, dün saat 13.27'de Bozcaada açıklarındaki uluslararası sularda seyir halindeyken taciz ateşi açtığı ticari geminin, İsrail ordusunun, 2010 yılında Gazze Şeridi'ne insani yardım ulaştırmayı hedefleyen "Özgürlük Filosu"nun 6 gemisinden en büyüğü "Mavi Marmara" olduğu anlaşıldı.AÇIK ARTIRMAYLA SATILMIŞTI

Yunanistan'ın saldırısı ile "Mavi Marmara", uluslararası sularda İsrail'in ardından ikinci kez hedef haline gelmiş oldu. Eski adı Mavi Marmara olan "Anatolian", üzerinde ipotek ve haciz bulunduğu için geçen yılın kasım ayında açık arttırma sonucu bir şirkete satılmış, yük gemisi olarak hizmet vermeye başlamıştı.

#MAVİ MARMARA
#ÇANAKKALE
5 ay önce
default-profile-img
'Mavi Marmara' 12 yıl sonra uluslararası sularda bu kez Yunanistan'ın hedefi oldu
KKTC: İlk belirlemelere göre can ve mal kaybı yok
Depremde hayat kurtaran davranışlar
Osmaniye Valisi Yılmaz: 65 bina yıkıldı
Enkaz altında kalan çocuklar sağ olarak kurtarıldı
Togg'a ön sipariş hakkı sunan NFT açık artırması ertelendi