Gündem Menderes Nehrindeki balık ölümleriyle ilgili soruşturma başlatıldı

Aydın yerel haberleri: Menderes Nehri'ndeki balık ölümleriyle ilgili soruşturma başlatıldı

Menderes Nehri'ndeki balık ölümleriyle ilgili soruşturma başlatıldı

Söke'de Büyük Menderes Nehri’nde meydana gelen toplu balık ölümleriyle ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yazılı açıklama yapıldı. Başsavcılık, çevre kirliliği ve balıkların ölümüne neden olan kişi yada kurumların tespiti için çalışmaların başlatıldığı belirtti.

Haber Merkezi IHA
Büyük Menderes Nehri’ndeki balık ölümleriyle ilgili soruşturma başlatıldı.
Büyük Menderes Nehri’ndeki balık ölümleriyle ilgili soruşturma başlatıldı.

Aydın'ın Söke ilçesindeki Büyük Menderes Nehri’nde meydana gelen toplu balık ölümleriyle ilgili olarak Söke Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada balık ölümleri ile ilgili yapılan haberler sonrasında çevre kirliliği ve balıkların ölümüne neden olan kişi yada kurumların tespiti için çalışmaların başlatıldığı belirtildi.

Söke Cumhuriyet Başsavcılığı Medya İletişim Bürosu’ndan Başsavcı Burhan Bölükbaşı imzalı göderilen açıklamada; “Yazılı ve Görsel Medya Kuruluşlarında 23-24 Mayıs 2018 tarihlerinde haber konusu yapılan Büyük Menderes Nehrinde toplu balık ölümleri meydana gelmesi olayı ile ilgili olarak, sorumluların tespitine yönelik Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır. Büyük Menderes Nehrinde çevre kirliliğine ve balıkların ölümüne neden olan, doğayı kirleten kişi veya kurumların tespiti için ilgili kurumlara talimatlar verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Söke'deki ölü balıklar Ege Denizi'ne ulaştı
GÜNDEM
Söke'deki ölü balıklar Ege Denizi'ne ulaştı

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.