Gündem Meteorolojiden 6 ile kuvvetli yağış uyarısı

6 ile kuvvetli yağış uyarısı! Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin hava durumu

Meteorolojiden 6 ile kuvvetli yağış uyarısı

Meteorolojiden yapılan son dakika uyarısında 6 ile uyarı yapıldı. Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin'de kuvvetli ve yer yer şiddetli yağış bekleniyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Meteorolojiden bazı illere kuvvetli yağış uyarısı yapıldı.
Meteorolojiden bazı illere kuvvetli yağış uyarısı yapıldı.

Meteorolojiden Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyı illerde şiddetli yağış beklendiği duyuruldu.

  • Yapılan açıklamaya göre, halen Orta ve Doğu Karadeniz'de (Samsun'un doğusu, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin) aralıklarla devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yarın ve cuma günleri etkisini ve şiddetini artıracağı tahmin ediliyor.

Ayrıca açıklamada, "Bölgede perşembe ve cuma günleri görülecek yağışların, 48 saatlik süre zarfında Orta ve Doğu Karadeniz kıyı illerinde (Samsun'un doğusu, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin) yerel olarak bazı il ve ilçelerde toplamda 100-200 kg/m2 yağış bırakacağı tahmin edildiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım ve heyelan riski gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir" denildi.

5 günlük Samsun hava durumu

5 günlük Ordu hava durumu

5 günlük Giresun hava durumu

5 günlük Trabzon hava durumu

5 günlük Rize hava durumu

5 günlük Artvin hava durumu

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.