Gündem MHP Genel Başkanı Bahçeliden Kaftancıoğlu açıklaması Türk yargısı kararını vermiş, konu kapanmıştır

MHP Genel Başkanı Bahçeli'den Kaftancıoğlu açıklaması: Türk yargısı kararını vermiş, konu kapanmıştır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bizim doğrudan muhatabımız CHP'nin İstanbul İl Başkanı il başkanı değildir. Türk yargısı kararını vermiş, konu kapanmıştır. CHP Genel Başkanı karar açıklanır açıklanmaz şov sahnesine çıkmıştır. İstanbul'a bu sefer yalın ayak yürür diye bekliyorduk ama bunu göze alamadığını gördük" dedi. Bahçeli, "Finlandiya ile İsveç'in NATO'ya alınması demek Ukrayna Savaşı'nın uzaması, coğrafi olarak genişlemesi demektir" ifadelerini kullandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
MHP Genel Başkanı Bahçeliden Kaftancıoğlu açıklaması: Türk yargısı kararını vermiş, konu kapanmıştır
Bahçeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, siyaset ve ekonomide zorlu şartlara rağmen Türkiye'nin dev bir şantiye görüntüsünde olduğunu ifade etti.

Yolların yapıldığını, köprülerin kurulduğunu, havalimanlarının açıldığını anlatan Bahçeli, ekonomik büyüme, sosyal gelişme ve milli bütünleşme yolunda atılan sağlam ve sağduyulu adımların, umutlarını kamçıladığını söyledi.

İhracat rekorları kırılırken hızlanan yatırım seferberliğinin, yaygınlaşan hizmet siyasetinin, Türkiye'nin çehresini değiştirmekle kalmayıp geleceği lehe çevirme iradesini de güçlendirdiğini dile getiren Bahçeli, "İnanıyorum ki pazarda, markette ve diğer alanlarda insanımızın refahını ve geçim standartlarını olumsuz etkileyen fiyat artışlarının da önüne geçilecek, enflasyon canavarının başı mutlaka ezilecektir." diye konuştu.

Devlet Bahçeli: Çeyrek domuzu 7 dakikada yemekle övünenlerin partisi CHP, ittifakı zillettir
OYNAT 00:59
Devlet Bahçeli: Çeyrek domuzu 7 dakikada yemekle övünenlerin partisi CHP, ittifakı zillettir
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu,'nun aldığı cezayla ilgili konuşan Bahçeli, 'İl Başkanı Kaftancıoğlu kamu görevlisine hakaret etmiş, Türkiye Cumhuriyeti'ni alenen aşağılayarak seri katil demiş, suç işlemiştir. Cumhurbaşkanına hakaret ederek suç işlemiştir.

Kılıçdaroğlu sinme, korkma, saklanma. Devlete seri katil demek namertliktir diyecek dirayeti göster. Yaparsan eyvallah, yapmazsan, bu ihanete, işlenmiş bu suça sen de ortak sayılırsın, bu şerefsiz bühtanın sen de faili olmaktan kurtulamazsın. Çeyrek porsiyon domuz etini 7 dakikada bitirmekle övünenlerin partisi CHP'dir.' diye konuştu.

Bahçeli, 5 yılda 4,4 milyar liralık yatırımla tamamlanan, 3 milyon metrekarelik alanıyla, yıllık 3 milyon yolcu kapasitesiyle göz dolduran Rize-Artvin Havalimanı'nın millete ve yöre insanına hayırlı olmasını dileyerek, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, emeği geçenlere teşekkür etti.

"Kim suç işlemişse bedeline katlanmalı"

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile ilgili Yargıtay tarafından verilen kararın hitamında, zillet ortak paydasında buluşan bütün partilerin, ağız birliği halinde aynı kaftana sarıldıklarını belirtti.

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu için siyaset yolunun kapandığını, artık siyaset yasağıyla tasfiyesinin hukuken netleştiğini ifade eden Bahçeli, bu kapsamda kesinleşen ceza bir yıldan fazla olduğu için gerek Milletvekili Seçim Kanunu gerekse de Mahalli İdareler Kanunu gereğince tartışmaya mahal kalmadığını kaydetti.

Siyasetin, suçun ve suçlunun himaye edileceği bir alan olamayacağını dile getiren Bahçeli, "Siyaset devletin ve milletin hükmü şahsiyetine, insan hak ve onuruna saldırıların sevk ve idare merkezi hiç olamaz. Kim suç işlemişse bunun bedeline katlanmak durumundadır. Tunceli'de bir HDP'li milletvekilinin şerefli Türk polisine taş atması da suçtur, ihanettir, bir terör yöntemidir. Askerimize, polisimize uzanan eller kırılmalı, uzanan diller koparılmalıdır." görüşünü paylaştı.


Devlet Bahçeli'den İsveç ve Finlandiya'ya NATO tepkisi: Sırtımıza hançer vuranlarla müttefik olamayız
OYNAT 02:06
Devlet Bahçeli'den İsveç ve Finlandiya'ya NATO tepkisi: Sırtımıza hançer vuranlarla müttefik olamayız
Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliği sürecine ilişkin açıklama yaptı.

Bahçeli, 'Finlandiya ve özellikle İsveç'in Türkiye düşmanlarına nasıl kucak açtığı herkesin bildiği gerçekler arasındadır. Mehmetlerimize kurşun sıkan, vatandaşlarımıza zulmeden damgalı hainleri düzenli olarak ziyaret eden sonra malum bölücü teröristleri başkentlerinde ağırlayan ülkelerle nasıl müttefik olacağız? Bir yandan elimizi sıkarken diğer yandan sırtımıza hançer vuranlarla nasıl müttefik olalım? Finlandiya ve İsveç'in bekleme odasına alınması bu aşamada en doğru seçenektir.' dedi.

"Terör örgütleriyle silah çatanlara nasıl güvenelim?"

Bahçeli, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği sürecinin tartışmaya açılmasının, Ukrayna savaşının kronikleşmesine ve hatta küreselleşmesine yol açabileceğini söyledi.

Bahçeli, Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen NATO Dışişleri Bakanları Gayri Resmi Toplantısı'nda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun belge, bilgi ve fotoğraflarla terör örgütlerine verilen desteği muhataplarının yüzüne vurduğunu belirtti.

Mehmetçiğe kurşun sıkan, Türk vatandaşlarına zulmeden, bölücü teröristleri başkentlerinde ağırlayan ülke ya da ülkelerle bir güvenlik mimarisi altında, karşılıklı müttefiklik hukuku içinde bir araya gelmenin mümkün olmadığının altını çizen Bahçeli, "Bir yanda elimizi sıkarlarken, diğer yanda sırtımıza hançer vurmalarına seyirci mi kalalım? Terör örgütleriyle silah çatanların, katillere yardım ve yataklık edenlerin sözüne nasıl güvenelim? İttifaklarına hangi mantıkla itimat ve itibar edelim? Finlandiya ile İsveç'in bekleme odasına alınması geldiğimiz bu aşamada akla yatkın en doğru seçenektir." değerlendirmesini yaptı.

Devlet Bahçeli: Finlandiya ile İsveç'in NATO'ya alınması barış değil Ukrayna savaşının genişlemesi demektir
OYNAT 01:27
Devlet Bahçeli: Finlandiya ile İsveç'in NATO'ya alınması barış değil Ukrayna savaşının genişlemesi demektir
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. MHP Genel Başkanı Bahçeli 'Finlandiya ile İsveç'in Nato'ya alınması demek Ukrayna Savaşı'nın uzaması, coğrafi olarak genişlemesi demektir' ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli, NATO'nun genişleme patikasına girebilmesi için Türkiye'nin tavrının belirleyici olacağını vurgulayarak, "Çünkü NATO kararı, 30 üye ülkeden her birinin müşterek şekilde vereceği oyun sonucudur ki tüm kararlar oy birliğiyle somutlaşmaktadır. ABD'nin Batı'yı ve NATO ülkelerini konsolide etmek için fırsat gördüğü Ukrayna savaşı bitmeden, ateşkes ve barış rejimi temin ve tesis edilmeden NATO'ya yeni üye katılımı insanlığı yeni bir ateşe sürükleyecektir." değerlendirmesinde bulundu.

Finlandiya ve İsveç'in muhtemel çok riskli NATO üyeliğinin, Avrupa'nın güvenlik haritasını kaotik ölçülerde güncellemekle kalmayacağını, var olan dengeleri sarsarak Rusya'yı daha farklı ve kuvvet kullanımını provoke eden bir pozisyona taşıyacağını söyleyen Devlet Bahçeli, "Herkesi uyarıyorum, bunun sonu ve sonucu barış değil, topyekun savaştır. Türkiye barışın, huzurun, istikrarın, demokrasinin, insan hak ve hukukunun yanındadır, mazlumların da sonuna kadar davacısıdır." diye konuştu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.