Gündem Milli Savunma Üniversitesi sınavına başvurular yarın sona eriyor

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavı başvuruları ne zaman bitiyor 2018?

Milli Savunma Üniversitesi sınavına başvurular yarın sona eriyor

Milli Savunma Üniversitesi'nin ÖSYM tarafından yapılacak askeri öğrenci aday belirleme sınavına müracaat yarın sona eriyor. MSÜ, Türk ordusunda saygın bir gelecek fırsatına sahip olup, geleceğin komutanı olmak isteyenlere ÖSYM'nin 18 Mart 2018'de yapacağı sınava girmeleri için çağrı yaptı.

AA
Milli Savunma Üniversitesi için 18 Mart'ta sınav yapılacak.
Milli Savunma Üniversitesi için 18 Mart'ta sınav yapılacak.

Milli Savunma Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre, Milli Savunma Üniversitesi'ne bağlı Kara Harp Okulu, Deniz Harp Okulu, Hava Harp Okulu ile Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu, Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu, Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu ve Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu'na öğrenci alımı için sınav yapılacak.

Milli Savunma Üniversitesi, Türk ordusunda saygın bir gelecek fırsatına sahip olup, geleceğin komutanı olmak isteyenlere ÖSYM'nin 18 Mart 2018'de yapacağı sınava girmeleri için çağrı yaptı.

Türk ordusunda pilot, kaptan veya özel kuvvetlerde görev yapmak isteyen öğrenciler, ÖSYM tarafından yapılacak askeri öğrenci aday belirleme sınavına girmek için yarın akşama kadar müracaat edebilecek.

ÖSYM tarafından yapılacak sınav üniversiteye giriş birinci basamak sınavına benzer olacak. Harp okullarına müracaat için 20, Astsubay Meslek Yüksekokullarına müracaat için 21 yaşını geçmemek ve 2016, 2017 mezunu veya 2018'de okulunu bitirmek gerekiyor.

Milli Savunma Üniversitesi yönetmelikleri yayımlandı
GÜNDEM
Milli Savunma Üniversitesi yönetmelikleri yayımlandı

Milli Savunma Üniversitesi yeni kahramanlar yetiştirecek
OYNAT 00:45
Milli Savunma Üniversitesi yeni kahramanlar yetiştirecek
Milli Savunma Üniversitesi'nde eğitim almak isteyenler için Milli Savunma Bakanlığı'ndan başvuruların başladığı duyurusu yapıldı. Başvurular msb.gov.tr adresinden 25 Mayıs'a kadar yapılabilecek.


/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.