Gündem Milli Şefdönemigeride kaldı

Milli Şef dönemi geride kaldı

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, memurları tehdit edip 18 Ekim’den itibaren isyana çağıran CHP liderine seslendi: Sayın Kılıçdaroğlu, bir kişinin iktidarı dediğin Milli Şef dönemi geride kaldı. Bana şu 18 Ekim’i bir anlat. Dilinizin altında acaba 15 Temmuz gibi bir tarih mi var?

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Milli Şef dönemi geride kaldı
Numan Kurtulmuş

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, 18 Ekim itibariyle bürokratları tehdit eden sözlerine ilişkin, “Sayın Kılıçdaroğlu, 18 Ekim nedir? Bana şu 18 Ekim’i bir anlat, acaba zihninizin arkasında, dilinizin altındaki baklada, acaba 15 Temmuz gibi, 28 Şubat gibi bir tarih mi var?” dedi. Partisinin Giresun’daki toplantısında konuşan Kurtulmuş, CHP liderinin “Türkiye’de bir kişinin yönetimi var, Türkiye’de bir kişinin iktidarı var” söylemine yönelik de şunları kaydetti:

“Sayın Kılıçdaroğlu, bir kişinin iktidarı dediğin milli şef zamanındaydı ve milletin oylarıyla geride bırakıldı, o dönemler geride kaldı. Türkiye’de halkın oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanlığı sisteminin ilk Cumhurbaşkanı olarak seçilmiş Recep Tayyip Erdoğan var ve onun hükümeti var. Dolayısıyla halkın oyu arkasında yokmuş ve halkın kendisine verdiği görevi icra etmiyormuş gibi Türkiye’nin yönetimini suçlama altında tutamazsınız.”

Numan Kurtulmuş'tan Kılıçdaroğlu'na: Zihninizin arkasında 28 Şubat gibi bir tarih mi var?
OYNAT 02:11
Numan Kurtulmuş'tan Kılıçdaroğlu'na: Zihninizin arkasında 28 Şubat gibi bir tarih mi var?
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 'Türkiye'nin bazı vakıf ve STK'larının mal varlıklarına gelince el koyacağız' söylemine tepki göstererek, 'Biz bu zihniyeti biliyoruz. 28 Şubatçıların geldikleri zaman nasıl mallara el koyduklarını biliyoruz ama sayın Kılıçdaroğlu bir şeyi unutuyor. Bu millet sittin sene Cumhuriyet Halk Fırkası'nın bu zihniyetinin önünü açmaz. Bu zihniyete oylarıyla, demokratik yollarla iktidar olma imkanı vermez.' açıklamasında bulundu.

Kurtulmuş, Kemal Kılıçdaroğlu'nun bürokratlarla ilgili sözlerine ilişkin ise, 'Sayın Kılıçdaroğlu, 18 Ekim nedir? Bana şu 18 Ekim'i bir anlat, acaba zihninizin arkasında, dilinizin altındaki baklada, acaba 15 Temmuz gibi, 28 Şubat gibi bir tarih mi var?' ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Terör örgütlerine silah verilmesin iki hafta sonra hiçbiri kalmaz
OYNAT 01:40
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Terör örgütlerine silah verilmesin iki hafta sonra hiçbiri kalmaz
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Mardin'de gündeme ilişkin yaptığı açıklamada, emperyalist güçlerin Ortadoğu'da karışıklık yarattığını ve bundan güç devşirdiğini ifade etti. Kurtulmuş, emperyalist ülkelerin terör örgütlerine silah vermemesi durumunda iki hafta içinde hiçbirinin kalmayacağını belirtti.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.