Gündem Miraç gecesi öncesi namaz seferberliği

Miraç gecesi öncesi namaz seferberliği

Gazeteci, yazar, sanatçı ve işadamları sıkıntılara çözüm olacağına inandıkları namaz ibadeti konusunda duyarlılık oluşturmak için bir araya geldi. Namaz Gönüllüleri Platformu, Miraç öncesi insanları “Namazla Dirilişe” çağırdı

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Miraç gecesi öncesi namaz seferberliği
Miraç gecesi öncesi namaz seferberliği
Toplumun sıkıntılarına çözüm olacağına inandıkları namaz konusunda duyarlılık oluşturmak için bir araya gelen gazeteciler, yazarlar işadamları ve sanatçıların oluşturduğu Namaz Gönüllüleri Platformu ilk kez kamuoyu önüne çıktı. Aralarında gazetemiz yazarları Hayreddin Karaman ve Yusuf Kaplan’ın da bulunduğu platform üyesi aydınlar, insanları, amiri, memuru, dostu düşmanı aynı safta buluşturup, kardeşliği ve birliğe sebep olan namaz konusunda hassas olmaya çağırdı. İstanbul’da Şehzade Mehmed Restaurant’ta yapılan ve yazar Senai Demirci’nin sunduğu toplantı Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı.

DİRİLİŞE ÇAĞIRDILAR

Platform adına hazırlanan “Haydi Namazla Diriliş Seferberliğine!” başlıklı çağrı metnini okuyan yazar Abdullah Yıldız, “Beş vakit namazın bize hediye edildiği Miraç gecesinin arefesinde, sizleri, dünya ve ahiretinizi kurtaracak bir seferberliğe çağırıyoruz: ‘Namazla Diriliş’ seferberliğine!.. Sizleri namaz kılmaya, şayet kılıyorsanız ona dört elle sarılmaya ve namaz için çalışmaya davet ediyoruz” dedi. Namaz Gönüllüleri Platformu’nda Prof. Hayreddin Karaman, Ali Bulaç, Mustafa İslamoğlu, Abdullah Yıldız, Abdurrahman Dilipak, Hekimoğlu İsmail, Prof. Ahmed Yüksel Özemre, Dr. Vehbi Karakaş, Cemil Tokpınar, Vehbi Vakkasoğlu, Dr. Halid Ertuğrul, Emine Şenlikoğlu, Yıldız Ramazanoğlu, Prof. Ahmed Ağırakça, Şule Yüksel Şenler, Prof. Ümit Meriç, Prof. Alaaddin Başar, Selim Gündüzalp, Rasim Özdeneren, Yusuf Kaplan, Prof. Suat Yıldırım, Süleyman Arif Özemre, Engin Noyan, Dr. Senai Demirci, Eşref Ziya Terzi gibi isimler bulunuyor.

BARIŞA VESİLE OLSUN

Bu arada Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu bugün kutlanacak Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Bardakoğlu mesajında Miraç Kandili’nin, insanlığın barış, huzur ve hidayetine vesile olmasını diledi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.