Gündem Miraç gecesi öncesi namaz seferberliği

Miraç gecesi öncesi namaz seferberliği

Gazeteci, yazar, sanatçı ve işadamları sıkıntılara çözüm olacağına inandıkları namaz ibadeti konusunda duyarlılık oluşturmak için bir araya geldi. Namaz Gönüllüleri Platformu, Miraç öncesi insanları “Namazla Dirilişe” çağırdı

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Miraç gecesi öncesi namaz seferberliği
Miraç gecesi öncesi namaz seferberliği
Toplumun sıkıntılarına çözüm olacağına inandıkları namaz konusunda duyarlılık oluşturmak için bir araya gelen gazeteciler, yazarlar işadamları ve sanatçıların oluşturduğu Namaz Gönüllüleri Platformu ilk kez kamuoyu önüne çıktı. Aralarında gazetemiz yazarları Hayreddin Karaman ve Yusuf Kaplan’ın da bulunduğu platform üyesi aydınlar, insanları, amiri, memuru, dostu düşmanı aynı safta buluşturup, kardeşliği ve birliğe sebep olan namaz konusunda hassas olmaya çağırdı. İstanbul’da Şehzade Mehmed Restaurant’ta yapılan ve yazar Senai Demirci’nin sunduğu toplantı Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı.

DİRİLİŞE ÇAĞIRDILAR

Platform adına hazırlanan “Haydi Namazla Diriliş Seferberliğine!” başlıklı çağrı metnini okuyan yazar Abdullah Yıldız, “Beş vakit namazın bize hediye edildiği Miraç gecesinin arefesinde, sizleri, dünya ve ahiretinizi kurtaracak bir seferberliğe çağırıyoruz: ‘Namazla Diriliş’ seferberliğine!.. Sizleri namaz kılmaya, şayet kılıyorsanız ona dört elle sarılmaya ve namaz için çalışmaya davet ediyoruz” dedi. Namaz Gönüllüleri Platformu’nda Prof. Hayreddin Karaman, Ali Bulaç, Mustafa İslamoğlu, Abdullah Yıldız, Abdurrahman Dilipak, Hekimoğlu İsmail, Prof. Ahmed Yüksel Özemre, Dr. Vehbi Karakaş, Cemil Tokpınar, Vehbi Vakkasoğlu, Dr. Halid Ertuğrul, Emine Şenlikoğlu, Yıldız Ramazanoğlu, Prof. Ahmed Ağırakça, Şule Yüksel Şenler, Prof. Ümit Meriç, Prof. Alaaddin Başar, Selim Gündüzalp, Rasim Özdeneren, Yusuf Kaplan, Prof. Suat Yıldırım, Süleyman Arif Özemre, Engin Noyan, Dr. Senai Demirci, Eşref Ziya Terzi gibi isimler bulunuyor.

BARIŞA VESİLE OLSUN

Bu arada Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu bugün kutlanacak Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Bardakoğlu mesajında Miraç Kandili’nin, insanlığın barış, huzur ve hidayetine vesile olmasını diledi.

Türkmenistan ile ticaret hedefi 5 milyar dolar: 9 maddelik ortak bildiri imzalandı
Dünya

Türkmenistan ile ticaret hedefi 5 milyar dolar: 9 maddelik ortak bildiri imzalandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan’da mevkidaşı Berdimuhammedov ile ortak anlaşmalara imza attı. Erdoğan “Türkmenistan’la ticaret hacmini 5 milyar dolara çıkarmakta kararlıyız” dedi. Erdoğan, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 15’inci Liderler Zirvesi için gittiği Aşkabat’ta “Kara ve hava yolu taşımacılığının yanı sıra enerji alanında da görüş alışverişinde bulunduk. Bugün imzaladığımız ortak bildiri 9 maddeden oluşuyor. Kardeş Türkmenistan’la zemini daha da güçlendiriyoruz. Anlaşmaların hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum” diye konuştu.
Arnavutluk Kosova ile birleşiyor
Dünya

Arnavutluk Kosova ile birleşiyor

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, ‘Büyük Arnavutluk mümkün’ çıkışının ardından şimdi de Kosova ile birleşmek için yapılacak bir referandumda ‘evet’ oyu vereceğini açıkladı. Elbasan’da Arnavutluk ile Kosova’nın 7’nci görüşmesinde, iki ülke arasında 14 anlaşma imzalandı. Bu çerçevede sınırlarda polis kontrolü yerine kamera kontrolüne geçilmesine karar verildi
Türkiye'deki kayıtlı drone sayısı 55 bini aştı
Gündem

Türkiye'deki kayıtlı drone sayısı 55 bini aştı

Türkiye’nin yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği İHA ve SİHA’ların savunma sanayiinde gösterdiği performans, bu alana ilgiyi artırdı. Eylül ayı itibarıyla İHA pilot lisansına sahip kişi sayısı rekor kırarak 567 bin 65’e, kayıtlı drone sayısı 55 bin 725’e yükseldi. İHA eğitimi veren kuruluşların sayısı ise 54’e ulaştı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.