Gündem MSBden Fırat Kalkanı paylaşımı

MSB'den Fırat Kalkanı Harekatı yıl dönümüne özel paylaşım

MSB'den Fırat Kalkanı paylaşımı

Milli Savunma Bakanlığı, Fırat Kalkanı Harekatı'nın yıl dönümü kapsamında kamuoyuyla bazı bilgiler paylaştı. Bakanlık, "İcra eden Türk Silahlı Kuvvetleri; DEAŞ Terör Örgütü ile göğüs göğüse savaşan tek ordu oldu. Kahraman Mehmetçiğimiz Fırat Kalkanı Harekatı ile 7 ay gibi bir sürede 3 binden fazla DEAŞ’lıyı etkisiz hale getirdi." ifadesine yer verdi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Mehmetçik, Fırat Kalkanı Harekatı'nda adeta destan yazmıştı.
Mehmetçik, Fırat Kalkanı Harekatı'nda adeta destan yazmıştı.

Milli Savunma Bakanlığıi Fırat Kalkanı Harekatı'nın 3. yıl dönümünde paylaşımlarda bulundu.

Bakanlığın sosyal medya hesabından atılan tweetlerde, "Fırat Kalkanı Harekâtı’nı icra eden Türk Silahlı Kuvvetleri; DEAŞ Terör Örgütü ile göğüs göğüse savaşan tek ordu oldu. Kahraman Mehmetçiğimiz Fırat Kalkanı Harekatı ile 7 ay gibi bir sürede 3 binden fazla DEAŞ’lıyı etkisiz hale getirdi." ifadesini yer verildi.

Bakanlığın mesajları şöyle:

"Terör örgütlerinin tehdidini bertaraf etmek, sınırlarımızın güvenliği ile bölgede huzur ve istikrarı tesis etmek maksadıyla başarıyla icra edilen Fırat Kalkanı Harekâtı’nın 3’üncü yıl dönümünde aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi şükranla yad ediyoruz.

Fırat Kalkanı Harekâtı’nı icra eden Türk Silahlı Kuvvetleri; DEAŞ Terör Örgütü ile göğüs göğüse savaşan tek ordu oldu. Kahraman Mehmetçiğimiz Fırat Kalkanı Harekatı ile 7 ay gibi bir sürede 3 binden fazla DEAŞ’lıyı etkisiz hale getirdi.

Dabık’ta kıyamet savaşı yaşanacağını söyleyerek kendine kutsiyet addeden ve örgüte militan toplayan DEAŞ; Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Dabık’ı kontrol almasıyla dağılmaya başladı. Yerlerinden edilmiş Suriye halkının yeniden güven içinde evlerine dönmeleri sağlandı."

Milli Savunma Bakanlığı'ndan Fırat Kalkanı'nın yıl dönümüne özel video
OYNAT 01:05
Milli Savunma Bakanlığı'ndan Fırat Kalkanı'nın yıl dönümüne özel video
Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesabından Fırat Kalkanı Harekatı'nın yıl dönümüne özel bir video paylaştı. Bakanlı paylaştığı videoda 'Terör örgütlerinin tehdidini bertaraf etmek, sınırlarımızın güvenliği ile bölgede huzur ve istikrarı tesis etmek maksadıyla başarıyla icra edilen Fırat Kalkanı Harekâtı'nın 3'üncü yıl dönümünde aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi şükranla yad ediyoruz' ifadelerini kullandı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.