Gündem Muğlada ele geçirildi 1200 yıllık

Muğla haberleri: Tarihi eser operasyonunda 1200 yıllık sikkeler ele geçirildi

Muğla'da ele geçirildi: 1200 yıllık

Muğla'nın Yatağan ilçesinde 1200 yıllık sikkelerin de aralarında bulunduğu çeşitli eserler ele geçirildi, 2 kişi gözaltına alındı.

Haber Merkezi DHA
Ele geçirilen tarihi eserler.
Ele geçirilen tarihi eserler.

Muğla il ve Yatağan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, H.B. ve İ.G. adlı şüphelilerin elinde tarihi eser bulunduğu ihbar üzerine çalışma başlattı. Yaklaşık 5 aylık takibin ardından dün sabah harekete geçen ekipler, Yatağan'ın Konak Mahallesi'ndeki bir iş yeri ile Yeni Mahalle ve Bozüyük mahallelerindeki evlere eş zamanlı operasyon yaptı.

Operasyonda, Bizans dönemine ait 1200 yıllık 40 gümüş ve bronz sikke, 1 mızrak ucu, Roma dönemine ait hançer, 5 bakır bilezik, Roma dönemine ait 10 metal obje, 8 gözyaşı şişesi, 2 seramik vazo, Osmanlı dönemine ait 19 metal obje, Helenistik döneme ait mermer havan, 300 sahte Amerikan doları, 1 arama dedektörü, 1 av tüfeği, 1 otomatik av tüfeği, 4 sustalı bıçak ve içerisinde tarihi bilgilerin yer aldığı ansiklopedi ile Paganizm'in dini merkezi olarak kabul edilen Lagina Kutsal Alanı'nın anlatan kitaplar ele geçirildi.

Olayla ilgili gözaltına alınan H.B. ve İ.G.'nin jandarmadaki işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

Abone Ol Google News
Şaire koğuş hatırası: Çamlıbel’e koğuş arkadaşlarının doğum günü hediyesi olarak yazdığı şiir ortaya çıktı
Gündem

Şaire koğuş hatırası: Çamlıbel’e koğuş arkadaşlarının doğum günü hediyesi olarak yazdığı şiir ortaya çıktı

27 Mayıs ve Demokrat Parti üzerine yaptığı çalışmalarla bilinen Doç. Dr. Serhan Yücel, Yassıada’da yargılanan ünlü şair Faruk Nafiz Çamlıbel’e koğuş arkadaşlarının 64. doğum gününde hediye ettiği şiiri paylaştı. Tek kıtalık şiir şu şekilde: Bize anlatmasa her ân iki berceste satır/Kahramanlar da nebîler gibi gelmez yâda/ Yaratır hilkat o fânileri, sanat yaşatır/Şi’re girmişler için yoktur ölüm dünyada!
27 Mayıs'ın gizlenen şehitleri: Darbeci sadistlerin Yassıada cinayetleri
Gündem

27 Mayıs'ın gizlenen şehitleri: Darbeci sadistlerin Yassıada cinayetleri

İstanbul Emniyet Müdürü Faruk Oktay Yassıada’da işkenceyle öldürüldü. Oğlu Emre Oktay, babası gibi öldürülen pek çok ismin kayıtlara farklı şekilde geçtiğini anlattı: Dâhiliye Vekili Namık Gedik pencereden betona çakıldı. “İntihar etti” dediler. Konya Valisi Cemil Keleşoğlu, iki bileği kesilmiş halde bulundu. Doktor Zafer Perver, başına aldığı darbelerden dolayı beyin kanaması geçirdi. DP’li vekiller Yusuf Salman, Gazi Yiğitbaşı ve Kenan Yılmaz’ın ölümleri kalp krizi denilerek geçiştirildi. Eski Genelkurmay Başkanı Nuri Yamut’un üstünde birdirbir oynandı.
Küfürbaza terfi: Erdoğan düşmanlığıyla gözleri kararan CHP’lilerin skandalları bitmek bilmiyor
Gündem

Küfürbaza terfi: Erdoğan düşmanlığıyla gözleri kararan CHP’lilerin skandalları bitmek bilmiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesine utanmazca küfreden CHP’li Dila Koyurga, İzmir İl Gençlik Kolları Sekreterliği ve Karabağlar Belediyesi Meclis Üyesi yapıldı. Bir diğer küfürbaz Yasin Ergül, CHP’nin İzmir İl Başkan Yardımcılığı’na getirildi. Halil Arda da Gaziemir Belediye Başkanı oldu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.