Gündem Nisan ayında kar sürprizi

Sarıkamış ve Yerelmaköyü'nde kar yağdı

Nisan ayında kar sürprizi

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde ve Rize'nin Yerelmaköyü'nde nisan ayında yağan kar, ilçe ve köy merkezini beyaza bürüdü. Kar yağışı kısa sürede binaların çatıları, araçlar, ağaçlar ve bitkilerin beyaz örtü ile kaplandı

Haber Merkezi AA
 Kars'ın Sarıkamış ilçesinde nisan ayında yağan kar, ilçe merkezini beyaza bürüdü.
Kars'ın Sarıkamış ilçesinde nisan ayında yağan kar, ilçe merkezini beyaza bürüdü.

Ülkenin en yüksek rakımlı yerleşim yerlerinden olan ve hava sıcaklığının sıfırın altında 1 dereceye düştüğü Sarıkamış ilçesinde, öğle saatlerinde etkili olan yağmur akşam saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı.

İlkbaharda yağan kar sebebiyle ilçe merkezi karla kaplandı. İlçedeki binaların çatıları, araçlar, ağaçlar ve bitkilerin beyaz örtü ile kaplandığı ilçede, bazı vatandaşlar araçlarının üzerindeki karları temizledi.

İnönü Mahallesi sakinlerinden Oktay Demirci, hava sıcaklığının birden düştüğünü belirterek, "Kar, Sarıkamış'ta 20 Nisan'da sürpriz yaptı ama burası Sarıkamış biz alışığız." dedi.

Türkü Doğa Demirci ise aracının üzerinin kar yağışı sebebiyle bembeyaz olduğunu ifade ederek, bu olayı ilginç bulduğu için aracının camına "20 Nisan" yazdıklarını söyledi.

İkizdere Yerelmaköyü

İkizdere Yerelmaköyü de beyaza büründü

Nisan ayında kar yağan diğer bir yer ise Rize'nin Yerelmaköyü oldu. Sabaha karşı başlayan kar yağışı kısa sürede binaların çatıları, araçlar, ağaçlar ve bitkileri beyaz örtü ile kapladı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.