Gündem Nüfus Müdürlüğü Özdağın Suriyeliler hedef alan paylaşımına yalanlama

Nüfus Müdürlüğü Özdağ'ın Suriyeliler hedef alan paylaşımına yalanlama

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ'ın "Vatandaşlık verilen Suriyeliler açıklanandan fazla" iddiasını yalanladı. Müdürlük, "Kamuoyuna daha önce açıklanan rakamlar dışında herhangi bir durum söz konusu değildir." açıklamasında bulundu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Nüfus Müdürlüğü Özdağın Suriyeliler hedef alan paylaşımına yalanlama
Fotoğraf: Arşiv

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, sosyal medya hesabı Twitter'dan Suriyeli vatandaşları hedef alan bir paylaşımda bulundu.

Özdağ, "Vatandaşlık verilen Suriyeli sayısı açıklanan sayıdan çok daha fazla. Bir sabah uyandığınızda milyonlarca Suriyelinin vatandaş yapıldığını öğreneceksiniz. Çok geç olmadan uyan Türk" ifadelerini kullandı.

Özdağ'ın iddialarına İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü yine Twitter'dan cevap verdi.

Müdürlük yaptığı paylaşımda "Suriyeliler konusunda kamuoyunu yanıltan ve provokasyon yapmayı sürdüren Ümit Özdağ’ın “Vatandaşlık verilen Suriyeliler açıklanandan fazla” iddiası diğer iddiaları gibi dayanaksızdır. Kamuoyuna daha önce açıklanan rakamlar dışında herhangi bir durum söz konusu değildir." ifadelerine yer verdi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.