Gündem OGMden büyük başarı 13 dakikada ilk müdahale

OGM'den büyük başarı: 13 dakikada ilk müdahale

Orman Genel Müdürlüğü, Balıkesir'de çıkan yangına 13 dakika içerisinde ilk müdahaleyi etti. Müdahale sırasında 2 uçak, 7 helikopter, 17 arazöz, 2 dozer kullanıldı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
​OGMden büyük başarı: 13 dakika içinde müdahale edildi
Balıkesir

Orman Genel Müdürlüğü, Balıkesir'de çıkan yangına 13 dakika içerisinde ilk müdahaleyi gerçekleştirdi. Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımda 2 uçak, 7 helikopter, 17 arazöz, 2 dozer kullanıldığı belirtildi. Ayrıca "Yeşil Vatanımızı alevlerden korumak için yangına havadan ve karadan müdahale ediyor." ifadeleri kullandı.

Fransa'da orman yangınları bitmiyor: 47 bin 286 hektar yeşil alan heba oldu
DÜNYA
Fransa'da orman yangınları bitmiyor: 47 bin 286 hektar yeşil alan heba oldu
Teminat yoksa geçiş de yok: Türkiye'ye baskı sonuç vermez
Ekonomi

Teminat yoksa geçiş de yok: Türkiye'ye baskı sonuç vermez

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İstanbul ve Çanakkale boğazlarından geçmek isteyen ham petrol yüklü gemilerle ilgili son noktayı koydu. Gemilerin sigortalı olduklarını gösteren mektup beyan etmeden Türk boğazlarından geçemeyeceğini açıklayan bakanlık, bekleyen gemi sayısının fazlalığının Türkiye’ye bir baskı aracı olarak kullanılmasının da kabul edilebilir olmadığını vurguladı.
Atamalar İstanbul’un sağlık yükünü hafifletecek
Gündem

Atamalar İstanbul’un sağlık yükünü hafifletecek

Sağlık-Sen İstanbul Şube Başkanı Zafer Caner, sözleşmeli personellerin kadroya alınması kararının sağlık sistemine büyük rahatlama getireceğini söyledi. Caner, “Geçtiğimiz aylarda ilan edilen 85 bin ve pazartesi gecesi açıklanan 27 bin kişilik istihdam kararı bu manada çok anlamlı. Atamalar bir an önce yapılırsa önemli bir rahatlama oluşur” dedi.
Karanlık hiçbir nokta kalmasın: Gerçek mi iftira mı ortaya çıksın
Gündem

Karanlık hiçbir nokta kalmasın: Gerçek mi iftira mı ortaya çıksın

Küçük yaşta tacize uğrayıp 14 yaşında evlendirildiği belirtilen H.K.G. ile ilgili iddialar ülke gündemine oturdu. İktidardan muhalefete, STK’lardan Diyanet’e tüm Türkiye, “Sorumlulardan hesap sorulsun” çağrısı yaptı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı davaya müdahil oldu, TBMM komisyon kurma kararı aldı. Çocuk yaşta evlendirildiği iddia edilen kadının iki kız kardeşi ve ağabeyi açıklama yaptı. H.K.G.’nin ağabeyi, “Böyle bir şey yok, olma ihtimali de yok” dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.