Gündem Öğrenci servisi devrildi Feci kazada 5 öğrenci hayatını kaybetti

Öğrenci servisi devrildi: Feci kazada 5 öğrenci hayatını kaybetti

Afyonkarahisar’da mıcırlı yolda kayıp yol kenarındaki ağaçlara çarparak devrilen okul servisi minibüsündeki 5 öğrenci hayatını kaybetti, 4’ü ağır 5 öğrenci yaralandı. Kazada hafif yaralanan Arda Berk Demirel’in araçtan çıkarak 2 kilometre koşup köye ulaşarak kazayı ihbar ettiği ortaya çıktı. Arda Demirel’in, kazada ölen Melisa Demirel’in kardeşi olduğu öğrenildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
​Öğrenci servisi devrildi: Feci kazada 5 öğrenci hayatını kaybetti
Afyonkarahisar öğrenci taşıyan minibüs mıcırlı yolda kayarak yol kenarındaki ağaçlara çarptı. Okul servisindeki 5 öğrenci hayatını kaybetti

Afyonkarahisar öğrenci taşıyan minibüs mıcırlı yolda kayarak yol kenarındaki ağaçlara çarptı. Okul servisindeki 5 öğrenci hayatını kaybetti, 4’ü ağır 5 öğrenci yaralandı. Adalettin Şen’in (53) kullandığı okul servis minibüsünün tavanı çarpmanın şiddetiyle kopup parçalandı. Kaza sonrası araçta bulunan öğrencilerden birinin kendi imkanlarıyla köye ulaşarak kazayı ihbar ettiği ortaya çıktı.

Köye ulaşıp kazayı haber veren Arda Berk Demirel, “Kazadan sonra köy muhtarlığına kadar gittim, herkesi çağırdım. Daha sonra 112’yi aradım. Hızlı gidiyordu, dikkatini kaybetti. Aracı çakıla kaptırınca da ağaca vurdu. Ben araçtan çıktım, 5-6 dakikaya köye vardım” dedi. Hafif yaralanan ve 2 kilometre koşarak köye ulaşıp kazayı haber veren Arda Berk Demirel’in olayda ölen Melisa Demirel’in (14) kardeşi olduğu ortaya çıktı.

81 ilde eş zamanlı denetim: 135 okul servisi trafikten men edildi
GÜNDEM
81 ilde eş zamanlı denetim: 135 okul servisi trafikten men edildi

TEDAVİLERİ DEVAM EDİYOR

Yaşamını yitirenlerin İsmail Eser (11), Melisa Demirel (14), Nisa Eser (14), Teslime Eser (13), Damla Duran (11) olduğu kaydedildi. Rana Eser (12), Hakan Tek (16), Musa Eser (10) ve Yağmur Duran’ın tedavilerine devam ediliyor.

Bakan Özer’den başsağlığı

  • Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yayınladığı mesajında “Trafik kazasında yitirdiğimiz canlarımızın acısını kalbimizde hissediyoruz. Evlatlarımıza Allah’tan rahmet, aileleri, yakınları ve öğretmenlerine sabır ve başsağlığı dilerim.” dedi.

İETT otobüsü virajı alamadı iki otomobile çarptı: Öğrenciler okula yürüyerek gitti
GÜNDEM
İETT otobüsü virajı alamadı iki otomobile çarptı: Öğrenciler okula yürüyerek gitti

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.