GündemOHALin uzatılmasına ilişkin başbakanlık tezkeresi TBMMye gönderildi

Son dakika... OHAL'in uzatılmasına ilişkin başbakanlık tezkeresi TBMM'ye gönderildi

OHAL'in uzatılmasına ilişkin başbakanlık tezkeresi TBMM'ye gönderildi

MGK'nın aldığı OHAL'in uzatılmasına ilişkin tavsiye kararı Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na sunuldu.

Yeni Şafak
Arşiv: Türkiye Büyük Millet Meclisi
Arşiv: Türkiye Büyük Millet Meclisi

Olağanüstü Halin (OHAL) 3 ay daha uzatılmasına ilişkin Başbakanlık Tezkeresi TBMM Başkanlığına sunuldu.

Başbakanlık Tezkeresi, TBMM'nin 21 Temmuz 2016 tarihli ve 1116 sayılı kararı ile ülke genelinde ilan edilen, 18 Ocak 2018 tarihli ve 1178 sayılı kararı uyarınca devam etmekte olan OHAL'in 19 Nisan 2017 Perşembe günü saat 01.00'den geçerli olmak üzere 3 ay uzatılmasını öngörüyor.

Başbakan Binali Yıldırım imzasıyla Meclis Başkanlığı'na sunulan 'Başbakanlık Tezkeresi'ndeki şu şekilde:

  • Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 21/7/2016 tarihli ve 116 sayılı Kararı ile ülke genelinde ilan edilen ve 18/1/2018 tarihi ve 1178 sayılı Kararı uyarınca devam etmekte olan olağanüstü halin, 19/4/2018 Perşembe günü saat 01.00'dan geçerli olmak üzere 3 ay süre ile uzatılmasının, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne arzı Bakanlar Kurulu'nca 17/4/2018 tarihinde kararlaştırılmıştır.

Ankara'da deprem meydana geldi
Gündem

Ankara'da deprem meydana geldi

Kandilli Rasathanesi, Ankara'da 2.0 şiddetinde deprem meydana geldiğini açıkladı. Yeni Mahalle merkezli depremin yerin 2 kilometre altında meydana geldi.
İsrailli vekilden insanlık dışı açıklama
Dünya

İsrailli vekilden insanlık dışı açıklama

İsrail'deki aşırı sağcı vekil Smotrich, Filistin'in sembol isimlerinden 17 yaşındaki genç kız Ahed et-Temimi'nin dizinden vurulması gerektiğini söyledi.
Napoli son dakika golüyle Juventus'u mağlup etti
Spor

Napoli son dakika golüyle Juventus'u mağlup etti

Napoli, Kalidou Koulibaly'nin 90. dakikada attığı golle Juventus deplasmanından 3 puanla döndü. Bu sonuçla Napoli puanını 84'e yüksetti ve Juventus'la aradasındaki puan farkını 1'e indirdi.
Kılıçdaroğlu alçakça Osmanlı'ya saldırdı
Gündem

Kılıçdaroğlu alçakça Osmanlı'ya saldırdı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Mersin'in Silifke ilçesinde katıldığı etkinlikte Osmanlı İmparatorluğu'na skandal sözlerle saldırdı. Kılıçdaroğlu, "Osmanlı döneminde herkes padişahın kulu ve kölesiydi. Millet diye bir kavram yoktu. Türk milleti diye de bir kavram yoktu. Çünkü Osmanlı Türklerle alay ediyordu. Osmanlı'nın zulmüne karşı bu çadırlarda ne mücadeleler verildi. Dadaloğlu, Köroğlu boşuna mı çıktı? Boşuna mı söylediler, padişahın fermanını ama dağların da bize ait olduğunu" diye konuştu.
İran'da 'Azeriler Farstır' açıklamasına tepki
Dünya

İran'da 'Azeriler Farstır' açıklamasına tepki

İran Meclisindeki bazı Türk kökenli milletvekilleri, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yunusi'nin "Azeriler Türkçe konuşan Farstır" açıklamasına tepki gösterdi.