Gündem Oktay Seçimin en sağlıklı şekilde tamamlanmasını sağlayacağız

Oktay: Seçimin en sağlıklı şekilde tamamlanmasını sağlayacağız

Oktay: Seçimin en sağlıklı şekilde tamamlanmasını sağlayacağız

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "23 Haziran'da gerçekleşecek olan seçimin en sağlıklı şekilde tamamlanmasını sağlayacak, İstanbullunun iradesini gönül rahatlığıyla sandığa yansıttığına şahitlik edeceğiz." dedi.

Haber Merkezi AA
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cemil Meriç Gençlik Kültür ve Eğitim Merkezi'nde düzenlenen Yozgat Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri Buluşması'nda yaptığı konuşmada, akıl ve iradenin tevhitle güçlendiği mübarek ayda dayanışmanın, yardımlaşmanın bilincine yeniden eriştiklerini belirtti.

Yardımlaşma bilincini daima yüreklerinde taşıyanlar, kardeşlik iklimini dernek çalışmalarına yansıtanlarla olmaktan bahtiyarlık duyduğunu ifade eden Oktay, vatandaşlara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selam ve muhabbetlerini iletti.

Dernekler aracılığıyla Yozgat'a has gelenekler ve zengin kültürün İstanbul'da yaşatıldığını anlatan Oktay, şunları söyledi:

  • "Oluşturduğunuz dayanışma iklimini yerinde müşahede etme imkanı bulduğum bu salonda ülkemize katkı sunmak için dertlenen, gerektiğinde sadece elini değil gövdesini de taşın altına koyacak hemşehrilerimi görüyorum. Burada gönüller bir, dualar bir. Bizler de sizlerle aynı duygulara ortak oluyor, baba ocağımız Yozgat'ı da Yozgatlı hemşehrilerimizi de daima kalbimizde taşıyoruz. Beraberliğimizin, dayanışmamızın ve kardeşliğimizin ramazan vesilesiyle perçinlenmesini; geleceğimizin bu kardeşlik temelinde taçlanmasını temenni ediyorum."

Oktay, geçtiğimiz 17 yılda eğitimde, sağlıkta, ekonomide, ihracatta ve daha birçok alanda hep birlikte sayısız başarılara imza attıklarını anımsattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde çıktıkları kalkınma ve ilerleme yolunda her zaman atılan adımların sağlamasını yaptıklarını, gelen talepler doğrultusunda var olan sıkıntıları gidermeye çalıştıklarını vurgulayan Oktay, sözlerini şöyle sürdürdü:

  • "Bu yolda rehberimiz de yol arkadaşımız da aziz milletimiz oldu, bundan sonra da böyle olmaya devam edecek. Biz daima milletin sandığa yansıyan iradesinin her şeyin üstünde olduğunu savunduk. 31 Mart seçimleri sonrasındaki süreçte biz, meseleleri hukuk çerçevesinde çözme iradesine daima sahip çıktık ve bu yöndeki kararlılığımızdan taviz vermedik. Gönüllere hileyle girilmeyeceğine inandık ve hakkaniyet olmazsa olmazımız dedik. Bu bilinçle, önümüzdeki dört hafta boyunca, İstanbul’un bütününü kapsayan ve kucaklayan bir dille, hakikatleri, İstanbul'a dair hayallerimizi, projelerimizi anlatacağız. 23 Haziran'da gerçekleşecek olan seçimin en sağlıklı şekilde tamamlanmasını sağlayacak, İstanbullunun iradesini gönül rahatlığıyla sandığa yansıttığına inşallah şahitlik edeceğiz. Altını çizerek ifade etmek isterim ki seçim sonucu ne olursa olsun, sandığa sağlıklı şekilde yansıyacak olan milletimiz iradesi başımızın üzerindedir."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1994'te getirdiği belediyecilik vizyonu ve 17 yıllık AK Parti hükümetleri döneminde İstanbul'a yapılan yatırımlar sayesinde İstanbul'un dünyanın en güzide şehirlerinden biri haline geldiğini vurgulayan Oktay, şunları kaydetti:

  • "23 Haziran'dan sonra inşallah sizlerin desteğiyle daha da güzel olacak. Şimdi Binali Yıldırım ile İstanbul'u, tüm İstanbullularla omuz omuza, çiçek bahçesine dönüştürme vakti. Binali Yıldırım, ülkemizin her köşesinin inşa ve ihya edilmesine sayısız katkı sağlamış icraat ve atılımda marka bir isim. 'Sorunlar torunlara kalmayacak' diyerek güzel İstanbul'u akılcı çözümlerle ve mega projelerle buluşturacağının bizlere müjdesini veriyor. Yeter ki siz birliğinizi, beraberliğinizi, dayanışmanızı güçlü tutun, çok daha güzel günlere inşallah birlikte yürüyeceğiz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, tüm vatandaşlarımızla omuz omuza, ülkemize katkı sağlamaya, gece gündüz çalışmaya ve ter dökmeye devam edeceğiz."

Oktay, ramazan ayının lokmaları paylaşmak, yanı başındakilerin ihtiyacını fark etmek, insanlığın huzuru ve barışı için elden geleni yapmak için fırsat olduğunu belirtti.

Salonda bulunan sivil toplum temsilcilerinin yardımlaşma bilincine sahip olduklarını bildiğini vurgulayan Oktay, "Sizleri, ramazan vesilesiyle daha çok dayanışmaya ve ihtiyaç sahiplerine uzanan yardım eli olmaya davet ediyorum. Bizim de üzerimize düşen bir şey olduğunda daima yanınızda olduğumu bir kez daha hatırlatmak isterim. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sizlerle gönül birlikteliğimiz sürecek. Allah birliğimizi, dirliğimizi, muhabbetimizi daim etsin. Ramazanışerifin tüm dünyaya huzur, barış ve esenlik getirmesini temenni ediyorum. Kadir Gecenizi ve Ramazan Bayramı'nızı şimdiden tebrik ediyorum." şeklinde konuştu.

REKLAM

Oktay, konuşmasının ardından sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlarla sohbet etti, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bakan Akar'dan Yunanistan ile görüşmelere ilişkin açıklama
GÜNDEM
Bakan Akar'dan Yunanistan ile görüşmelere ilişkin açıklama
Bölgesel değil küresel aktör

Bölgesel değil küresel aktör

Cumhurbaşkanı ​Erdoğan, Asya Zirvesi dönüşü gazetecilere açıklamalarda bulundu.
Projelerle boşvaatler kapışacak

Projelerle boş
vaatler kapışacak

​Adaylar bugün televizyonda 82 milyonun huzurunda karşı karşıya gelecek.
Biz yaptık o övündü

Biz yaptık o övündü

​Beylikdüzü eski Belediye Başkanı Yusuf Uzun, Yeni Şafak'a konuştu.
Proje isimlere<br>teslim edilemez

Proje isimlere
teslim edilemez

MHP lideri ​Bahçeli, İstanbul seçimlerine ilişkin konuştu.
Amatöre <br>tarihi destek

Amatöre
tarihi destek

​Binali Yıldırım'ın 100 bin liralık vaadini kulüp yöneticilerine sorduk...
Beylikdüzü'nde başladığın camiyi bitir

Beylikdüzü'nde başladığın camiyi bitir

Soylu, Sultangazi'de Sivas Zara Ekinli Derneği Buluşması'na katıldı.
Pençe 'vurmaya'<br>devam ediyor

Pençe 'vurmaya'
devam ediyor

Savunma Bakanlığı öldürülen terörist sayısını açıkladı.
Darıca'da sel can aldı

Darıca'da sel can aldı

Depoda çalışan kadın işçiler su altında kaldı.
İstanbul'a mehter<br>marşıyla geldi

İstanbul'a mehter
marşıyla geldi

​MHP Lideri Bahçeli ve ekibi mitili İstanbul'a attı.
Sivrisinek vızıltısı

Sivrisinek vızıltısı

Canikli'den Moody's'in Türkiye kararına yanıt.
Haydarpaşa'da can pazarı

Haydarpaşa'da can pazarı

Alabora olan teknede bulunanlar denize düştü.
'Merkez' yenileniyor

'Merkez' yenileniyor

Bakanlık yeni amirliklerin nerede yapılacağını duyurdu.
Kıdem tazminatı için önemli karar

Kıdem tazminatı için önemli karar

İşçiden çalışırken alınan istifa dilekçesi geçersiz sayıldı.
İmzayı attı

İmzayı attı

​Fenerbahçe ilk transferini resmen açıkladı.
Rumlar<br>istismar ediyor

Rumlar
istismar ediyor

​Dışişleri Bakanlığı'ndan AB ülkelerine 'Doğu Akdeniz' tepkisi.
Tarih yaklaştı

Tarih yaklaştı

Havada ve karada seçim hareketliliği yaşanacak.
Dünya üçüncüsüyüz

Dünya üçüncüsüyüz

​Türkiye, Hindistan ve Çin'den sonra geliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.