Gündem Oto galerileri Otonomiye taşınmalı

Oto galerileri Otonomi’ye taşınmalı

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, Otonomi esnafını ziyaret ederek projelerini anlattı. Esnafın talep ve sorunlarını da dinleyen Özhaseki, kent içinde 2. el araç satışı yapan galerilerin de Otonomi’ye taşınması gerektiğini dile getirdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Oto galerileri Otonomi’ye taşınmalı
Otonomi

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, bölge belediye başkan ve adayları ile birlikte kalabalık bir heyetle Otonomi’ye ziyarette bulundu. Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Başkanı Aydın Erkoç, Başkan Yardımcıları Niyazi Berktaş, Mahmut Ulucan, yönetim kurulu üyeleri ve Otonomi esnafı tarafından karşılanan Özhaseki, birlikte yapılan kahvaltının ardından yönetim binasında ağırlandı. Özhaseki’ye Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Akyurt Belediye Başkan Adayı Hilal Ayık, Pursaklar Belediye Başkan Adayı Ayhan Yılmaz, Çubuk Belediye Başkan Adayı Baki Demirbaş ve AK Parti İlçe Başkanları eşlik etti.

  • Toplantının açılış konuşması yapan Aydın Erkoç, Sektördeki gelişmelerden ve yaşanan zorluklardan bahsederek, mesleğe bir standart getirilmesi ve ikinci el otomobil ticaretinin kayıtlı hale gelmesi için yaptıkları çalışmaları anlattı. Mesleki Yeterlilik Kanunu’nun önemine dikkat çeken Erkoç, “Kanunumuz Ağustos ayında yürürlüğe girecek. Türkiye genelinde mesleki yeterlilik ile ilgili sınavlar yapıyoruz, inşallah Ağustos ayından sonra mesleki yeterliliği olmayan meslektaşımız kalmayacak” diye konuştu.


‘ESNAF DESTEKLENMELİ’

Toplantıda Ankara projelerinden bahseden Mehmet Özhaseki, şehirlerin canlı organizmalar gibi olduğunu söyledi. Modern kentlerde her işin belli bir alanda yapılmasının artık bir zorunluluk olduğunu ifade eden Özhaseki “Burada Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açılışı yapılan kendilerinin de desteklediği çok önemli bir eser ortaya koyuldu. Sizin de emeğinize sağlık, belediyelerimiz ve idarecilerimizin de desteğiyle çok güzel bir site yapmışsınız” diye konuştu.

  • ‘Haksızlığın önüne geçeceğiz’
  • Şehir içinde kayıt dışı faaliyetini sürdüren oto galerileri olduğunu dile getiren Özhaseki özetle şunları söyledi; “Madem esnafımız çeşitli zorluklara katlanarak buraya taşındı, sonuna kadar desteklenmesi lazım. Burayı hayata geçirirken nasıl zorluklarla baş etmek zorunda kaldığınızı da çok iyi biliyoruz. Yapılan fedakarlıklar, yoğun çabalarla yaşam bulan Otonomi’de buraya gelen esnaf kardeşlerimiz de zorlukları göğüsledi. Eğer siteye esnafları taşıdıktan sonra siz geride hala bir takım insanları yerinde durup da iş yapmalarına göz yumarsanız giden insanlara zulmetmiş olursunuz. Bu iş adalet duygusunu da sarsar, idareciye olan güveni de eksiltir. Bunun çok iyi farkındayız ve hiç şüpheniz olmasın ki buradaki haksızlığın önüne geçmek için bir an önce çalışmalarımız başlayacak. Burada hem esnaf arkadaşlarımız kazanacak, hem devlet kazanacak, hem de buranın ekonomiye büyük katkısı olacak.”
  • Toplantının ardından Otonomi’yi gezen ve klasik araçlara binen Özhaseki’ye Erkoç tarafından teşekkür plaketi hediye edildi.

Bakırköy yeşillenecek
GÜNDEM
Bakırköy yeşillenecek


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.